освіта

В Україні запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». Про це повідомляє МОН на своєму сайті. 

Платформа створена з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів, як в умовах пандемії, так  і в умовах воєнного стану. Доступ до ВШО за посиланням. 

 

«Актуальність створення національної освітньої платформи зумовлена не тільки викликами, пов’язаними з поширенням COVID-19, а й стратегічною необхідністю забезпечення сталості та якості навчального процесу та рівного доступу до знань для всіх учнів України незалежно від їх місця проживання та наявних ресурсів», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

 

 

ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відстежувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій. 

 

Навчальний контент платформи містить уроки з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія,  англійська мова та зарубіжна література.

 

Наразі контент платформи розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану, та щотижня він буде доповнюватися. Функціонал платформи буде постійно вдосконалюватися та розширюватися.

 

Платформа надає доступ до навчального контенту українською мовою для дітей та вчителів, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. А також для дітей, які з різних причин перебувають за кордоном та хочуть навчатися за українською державною програмою.

 

Крім того, за сприяння міжнародного фонду «Відродження» незабаром буде створено мобільний застосунок ВШО та розширено функціонал платформи, що дозволить вчителям адаптувати навчальні матеріали відповідно до індивідуальних потреб учнів.

 

Також у МОН повідомляють, що створений всеукраїнський онлайн-розклад для учнів під час воєнного стану. 

 

Нагадаємо, що з 14 березня у 8 областях відновлюється навчання: Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській та Кіровоградській.  Формат навчання (офлайн чи онлайн) обиратиме кожен заклад освіти самостійно.

 

Як повідомлялося раніше, за наказом МОН цьогоріч учні 4-их та 9-их класів звільняються від підсумкової атестації. Крім того, скасували й зовнішнє незалежне оцінювання для вступників 2022 року.