Міжнародна Букерівська премія

Міжнародний Букер назвав цьогорічну переможницю

22.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародну Букерівську премію цього року присудили за книжку оманської письменниці Джохи аль-Гарті «Небесні тіла» (Celestial Bodies). Про це повідомляється на офіційному сайті The Man Booker Prize.

 

Переклад з арабської здійснила Мерлін Бос, книжка вийшла у видавництві Sandstone Press Ltd.

 

Приз у розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів був порівну розділений між авторкою і перекладачкою. Письменники, які увійшли до фіналу премії, отримали по 1 тис. фунтів стерлінгів.

 

 

Джоха аль-Гарті стала першою романісткою з Оману, яку переклали англійською, і першою письменницею з країн Перської Затоки, яка отримала The Man Booker International Prize.

 

Вона — авторка трьох романів, двох збірок короткої прози та дитячої книжки. Її тексти перекладені англійською, німецькою, італійською, корейською та сербською мовами. За книжку «Небесні тіла» Аль-Гарті стала фіналістка The Sahikh Zayed Award for Young Writers та переможницею The 2010 Best Omani Novel Award.

 

В романі «Небесні тіла» йдеться про сімейні зв’язки та історію дорослішання трьох оманських сестер на тлі розвитку Оману, який відроджується після колоніальної ери, на перехрестях складного теперішнього.

 

Нагадаємо, що всього на розгляд журі було подано 108 видань. До довгого списку відібрали 13 книжок, до короткого — 6 видань.

 

До складу журі цього року увійшли: Bettany Hughes (голова), Maureen Freely, проф. Angie HobbsPankaj Mishra та Elnathan John.

 

Міжнародну Букерівську премію присуджують щороку — за книжку, перекладену англійською і видану у Британії чи Ірландії. За нагороду можуть змагатися як романи, так і збірки новел. Премія у 50 тис. фунтів стерлінгів ділиться порівну між автором і перекладачем книжки-переможниці. Крім цього, кожен автор і перекладач, який увійшов до короткого списку, отримує по 1 тис. фунтів стерлінгів.

 

Читайте також про довгий списоккороткий список та переможницю The Man Booker International Prize минулого року.