графічний роман

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

29.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський автор та ілюстратор Мартін Паншу за видання «Колір речей» (La couleur des choses). Книжка розповідає про низку пригод-випробувань 14-річного Саймона. Комікс, виконаний в оригінальній стилістиці, вже був відзначений низкою премій.

Спеціальний приз журі здобула французька письменниця та ілюстраторка Анук Рікар за комікс Animan, в якому йдеться про ветеринара, що вміє перетворюватись на різних істот, щоб розплутувати різноманітні загадки.

Молодіжною премією на фестивалі відзначили комікс La longue marche des dindes бельгійської мисткині Леоні Бішофф, що є адаптацією однойменної книжки американської письменниці Кетлін Карр.

Спеціальну екологічну відзнаку (Prix Éco-Fauve) отримала іспанська авторка Ана Пеньяс за комікс «Все під сонцем» (Todo bajo el sol), що висвітлює проблему іспанської туристичної політики, яка негативно вплинула на екологію та традиційні заняття мешканців Валенсії.

 

Повний список переможців у різних номінаціях можна переглянути на сайті фестивалю.

 

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі – один з найбільших фестивалів мальописів в Європі та світі. Проводиться з 1974 року у французькому місті Ангулем. 2003-го фестиваль об’єднав всі свої премії під однією назвою «Офіційні нагороди». До них входить понад 10 номінацій, також вручаються додаткові призи.

 

Нагадаємо, у Литві вийшов комікс про героїзм українців під час війни

 

Читайте також: «Марія і я»: комікс про аутизм і найрідніших людей