дитліт

МОН та МКМС хочуть запровадити читання україномовних книжок у дитсадках

21.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури, молоді та спорту разом з Міністерство освіти і науки хочуть запровадити у дитячих садках читання україномовної літератури. Про це повідомила заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк під час прес-конференції.

«Ми плануємо підписати меморандум з Міністерство освіти і науки. Ми хочемо спільно з МОН запровадити у дитячих садках 15-ти хвилинні читання дітям україномовної літератури чи казок перед сном. УІК також є нашим партнером у цьому проєкті», – говорить Ірина Подоляк.

 

Заступниця міністра додала, що у МКМС вважають проєкт корисним для формування читацьких звичок у дітей, а також сподіваються, що ініціатива буде позитивно сприйнята батьками. На популяризацію читання будуть спрямовані й багато програм Українського інституту книги.

 

«Ми хочемо, щоби у 2020-2021 роках близько мільйона підлітків долучилися до наших програм з читання. Це дуже амбітна мета, але ми будемо до неї прагнути», – розповіла Подоляк.

 

Також вона сказала, що МОН, МКМС та УІК планують провести дослідження щодо цікавості подачі літератури у середніх школах та з’ясувати, як вчителі розповідають про тексти школярам. За словами Подоляк, до реалізації дослідження хочуть залучити спеціалістів з різних галузей, у тому числі й педагогів, літературознавців та дитячих психологів.

 

Як відомо, під час прес-конференції заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк повідомила, що цьогорічні держзакупівлі книжок фокусуватимуться на поповненні фондів тих бібліотек, які матимуть план подальшого використання отриманих книжок.

 

Читайте також: Як у світі популяризують читання за допомогою інновацій та ІТ-технологій