міжнародна підтримка

Московський PEN: Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії

24.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії московський PEN заявив, що стурбований заявами Владіміра Путіна про визнання так званих «Л/ДНР». Заяву опублікували на сайті Міжнародного PEN-y.

 

«Ми, письменники та журналісти московського PEN-у, відчуваючи себе заручниками рішень російської влади щодо України, висловлюємо вкрай стурбованість політикою відторгнення частини українських територій та визнанням Росією сепаратистських формувань ДНР і ЛНР незалежними державами», — ідеться у зверненні.

 

За словами письменників московського PEN-у, російська влада продовжила лінію на відродження СРСР та оточила себе таким чином відокремленими супутниками (Абхазія, Південна Осетія, Придністров’я), що призвело до величезних людських катастроф і культурної катастрофи і є значною загрозою миру в Європі. Також у заяві анексію АР Крим назвали «включенням до складу Російської Федерації».

 

«Світ стоїть на порозі глобальної трагедії: новий конфлікт у центрі Європи може призвести до непоправних наслідків і загибелі сотень тисяч невинних людей. Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії. Ми говоримо «НІ» війні», — написали у зверненні.

 

Заяву підписала Наталія Іванова, президентка Московської ради PEN.

 

Як повідомлялося, напередодні повномасштабного вторгнення Національна спілка письменників України закликала російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму. Українські письменники теж закликали світових лідерів до миру.

Читайте також: «Тривожна полиця»: книжки, які додають впевненості під час війни

 

Чільне фото: журнал «Журналист»