Національна спілка письменників України

Підтримаємо тих письменників РФ, які виступили проти путінської агресії щодо України — НСПУ

15.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна спілка письменників України занепокоєна через концентрацію російських військ на кордонах України та можливе збройне вторгнення з боку РФ. Про це ідеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті НСПУ.

 

Автори звернення повідомляють, що «нечувана ескалація напруги на українсько-російському кордоні, спровокована керівництвом Російської Федерації, ставить Україну і весь світ перед драматичною загрозою широкомасштабної війни, яка може призвести до непоправних наслідків». З цієї причини Секретаріат НСПУ звертається до письменників з Росії, оскільки «вірячи в силу української армії і її спроможність захистити рідну землю від російського агресора і висловлюючи вдячність за солідарність і допомогу державам демократичного світу, українські письменники вважають, що не менш важливою є позиція громадян різних країн, які не хочуть війни і для яких найвищими цінностями є мир, любов і взаємоповага».

 

НСПУ закликала російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму, «спрямовані не лише проти демократичної України, а й проти всього демократичного світу», та зазначила, що на їхні плечі лягає відповідальність за наслідки, до яких може призвести війна. 

 

Автори звернення підкреслюють, що НСПУ підтримує письменників, які виступили проти путінської агресії щодо України, та глибоко шанує російських письменників-дисидентів, які «своїм незламним духом і потужним голосом доклали чималих зусиль у руйнування підвалин тоталітарної системи Радянського Союзу, після занепаду якого з’явилася можливість демократичного розвитку і Росії, і колишніх республік СРСР, які здобули незалежність». «Національна спілка письменників України підтримує тих письменників Росії, які виступили проти путінської агресії щодо України», — ідеться у зверненні.

 

«Ми, українці, зробили свій демократичний європейський вибір і здатні його захистити. Ми також закликаємо російських письменників захистити демократію в самій Росії!», — зазначили у зверненні.

 

Поний текст звернення можна прочитати за посиланням.

 

Як повідомлялося, українські письменники також закликали до миру світових лідерів. 

 

Нагадаємо, раніше українські громадські діячі вимагали рішучих дій через закриття російського та міжнародного правозахисних центрів «Меморіал».

 

Читайте також: Віра Агеєва про українсько-російські культурні взаємини, рукописи, які не горять, та важливість родинних історій

 

Чільне фото: НСПУ