заява

Українські письменники закликали світових лідерів до миру

14.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські представники культурно-мистецької та наукової спільноти звернулися до світових лідерів із закликом до миру. Заяву оприлюднили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

 

«Сьогодні Україна як ніколи потребує миру. Накопичення російських військових навколо кордонів європейської держави; постійні розмови, що війна розпочнеться ледь не завтра  викликають у нас, як і у всіх українців, тривогу», — ідеться у зверненні. 

 

Митці закликали всіх світових лідерів зробити все залежне, щоб українська держава та її народ перебували в спокої, надати фінансову допомогу та зброю задля оборони. «Росію, в свою чергу, — закликаємо негайно відвести війська. Адже ваші лідери кажуть, що вони за мир — тож доведіть це. Демократичний Захід просимо надати фінансову допомогу та зброю задля оборони. Впевнені, що жити в мирному світі — пріоритет і для вас, і для нас», — ідеться в заяві.

 

«Вся історія України довела, що ми — миролюбна країна, яка тільки розквітає, коли живе в мирі з сусідами», — зазначили у зверненні та додали, що світові лідери в силах зробити мир реальністю, але діяти потрібно негайно. 

 

«Зрозумійте, коли грає музика, чи демонструється фільм, чи свою картину малює художник — гуркіт гармат не може пасувати такій роботі. Ми хочемо, щоб українці мирно відвідували театри, ходили в музеї, читали книжки, дивились фільми. І працювали врешті-решт на своїй улюбленій роботі», — ідеться в заяві.

 

Підписантами стали Ірена Карпа, Андрій Курков, Сергій Жадан, Галина Вдовиченко, Степан Процюк, Олександр Мотиль та ще понад 400 громадських діячів, митців та науковців.

 

Доєднатися до заяви і прочитати повний текст можна за посиланням

 

Як відомо, наприкінці 2021 року українські громадські діячі вимагали надати оцінку ліквідації «Міжнародного Меморіалу» та Правозахисного  центру «Меморіал» російськими судами, а на початку того ж року — не втручатися в закон про мову.

 

Чільне фото: АрміяInform