відзнака

Мовознавець Міхаель Мозер отримав Золоту медаль Вернадського

01.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На засіданні Президії НАН України ухвалили рішення про нагородження Міхаеля Мозера найвищою науковою відзнакою НАН України — Золотою медаллю імені Вернадського. Про це повідомляється на сторінці Інституту мовознавства НАН у Facebook.

Міхаель Мозер – професор Інституту славістики Віденського університету та Українського вільного університету в Мюнхені, президент Міжнародної асоціації україністів, відомий мовознавець, славіст, україніст, який зробив вагомий внесок у піднесення зарубіжної лінгвістичної україністики на новий, вищий рівень.

 

Мозер автор монографій і близько 250 наукових статей та рецензій з проблем слов’янського мовознавства.

 

Науковець лауреат кількох престижних наукових премій, зокрема австрійської премії Start (2005 рік), а у 2017 році він став лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка. Його праця «New Contributions to the History of the Ukrainian Language» була визнана найкращою у номінації «за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики».

 

Золота медаль імені Вернадського Національної академії наук України — найвища відзнака НАН України, яка присуджується за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук. Нагороду заснували у 2003 році — на 85-річчя створення НАН України та на честь першого президента Академії. Першим лауреатом став президент НАН України Борис Патон.

 

Ранше повідомлялося, що комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів.

 

Також читайте про цьогорічних лауреатів премії імені Дмитра Нитченка.

 

Фото: storinka.at