премія

Відомі лауреати премії імені Дмитра Нитченка

12.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія імені Дмитра Нитченка оголосила цьогорічних лауреатів. Про це повідомляє прес-служба Ліги українських меценатів.

 

Лауреатами премії 2019 року стали: директорка видавництва «Дуліби», прозаїкиня й докторка наук Марина Гримич та директор «Видавництва Жупанського», поет і перекладач Олег Жупанський.

 

Премія імені Дмитра Нитченка — відзнака, яку щороку присуджують до дня народження письменника (21 лютого) за пропаганду українського слова. Нагорода заснована 2000 року Лігою українських меценатів та родиною Дмитра Нитченка (Австралія).

 

Премію присуджують журналістам, видавцям, бібліотекарям, рецензентам, працівникам книготоргівлі, артистам і меценатам з усієї України.

 

Дмитро Нитченко (літературний псевдонім Дмитра Ніценка) — український письменник, журналіст, критик, літературознавець, педагог, меценат. Упродовж десятиліть він, проживаючи в Австралії, писав книжки і рецензував твори, що виходили українською мовою в діаспорі, популяризував, видавав і розповсюджував їх, щоб на виручені гроші опубліковувати нові.

 

Серед лауреатів премії: Іван Малкович, Володимир Панченко, Любов Голота, Григорій Гусейнов та ін.

 

Нагадаємо, що минулого року нагороду отримала директорка видавництва «Пульсари» Лариса Копань та директор видавництва «Знання» Володимир Карасьов.

 

Читайте також про лауреатів премії Лесі Українки та лауреатів премії імені Якова Гальчевського.