антиутопія

Михайло Бриних та Іван Тимченко пишуть сценарій для української комедійної антиутопії

20.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні розпочалася робота над комедійною антиутопією «Рейтинг Адама», за підтримки УКФ. Про це Читомо повідомила творча група проєкту.   

 

Відомий український письменник та сценарист Михайло Бриних, а також режисер Іван Тимченко розпочали роботу над сценарієм художнього повнометражного фільму «Рейтинг Адама»

 

За словами авторів, фільм буде знято у доволі екзотичному для українського кіно жанрі комедійної антиутопії. 

 

«“Рейтинг Адама” має стати стрічкою про не надто далеке майбутнє, в якому штучний інтелект забезпечує людям комфортне та безтурботне життя», стверджують автори сценарію. 

 

Водночас головна сюжетна лінія кінофільму історія любові. «Це своєрідна інтерпретація міфу про Орфея та Еврідіку, у якій також прочитуються й інші впізнавані мотиви різних часів», прокоментували Михайло Бриних та Іван Тимченко. 

 

Нагадаємо, сценарій до стрічки «Рейтинг Адама» стане вже третім сценарієм, спільно створеним авторами. Продюсеркою проєкту виступила Світлана Соловйова. 

 

Попередні проєкти цієї команди: «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» (фільм вийшов на екрани у 2019) та «Киснева Станція» (реліз фільму очікується у 2022). Прикметно, що в основу фільму «Киснева Станція» також лягла сучасна інтерпретація міфу цього разу про Сізіфа. 

 

Ідею створення сценарію фільму підтримано в рамках конкурсної програми Українського культурного фонду «Розвиток кінопроекту». Ця програма спрямована, зокрема, на підтримку сценарної справи й кіновиробництва на етапі розвитку кінопроєктів. 

 

Автори планують завершити роботу над сценарієм прийдешнього фільму в листопаді 2021 року. 

 

Нагадаймо, що нещодавно вийшов тизер фільму за мотивами повісті Кузьми Скрябіна.