Календар подій

Мистецтво та інвалідність: на фестивалі Arts Access обговорять доступність мистецтва

3-5 грудня 2020 року відбудеться міжнародний онлайн форум-фестиваль Arts Access, присвячений питанням мистецтва та інвалідності.

Протягом трьох днів на онлайн-платформі Arts Access і в соцмережах глядачі зможуть переглянути перформативні роботи українських та європейських митців. А також долучитися до обговорень та інтерв’ю, що присвячені питанням доступності мистецтва. Форум-фестиваль відбудеться завдяки співпраці Британської Ради, Ґете-Інституту, бюро «Креативна Європа» в Україні, Українського культурного фонду та НГО «Інша Освіта».

 

На форумі Arts Access заплановані 3 міжнародні панельні дискусії за участі спікерів з різних організацій та країн, що мають різний досвід у сприянні інклюзії в мистецтві.

 

Теми дискусій:

  • досвід та виклики продюсування мистецтва за участі людей з інвалідністю,
  • розвиток аудиторії та мистецька цінність інклюзивних проєктів,
  • доступність мистецтва для глядачів та митців з інвалідністю.

 

Фестивальна програма Arts Access дасть глядачам можливість побачити мистецькі твори за участі людей з інвалідністю з різних країн. Це, зокрема, вистава-фільм Unspoken Spoken («Невимовлене сказане») – п’ять історій людей, розказані мовою жестів, голосом та рухом. Вистава з провокативною назвою Chinchilla Arsehole, eyey («Дупа шиншили, є-є») в якій беруть участь актори, з синдромом Туретта. Ще один німецький колектив tanzbar_bremen покаже танцювальний перформанс Touch Me.

 

Україна на фестивалі буде представлена двома проєктами – інклюзивною театральною виставою «Погляд». Вона створена на основі реальних історій дітей з інвалідністю та без, і розповідає про надмірну опіку чи булінг. Ще один проєкт – короткометражні документальні фільми «Писанка-Мотанка» та «Диво для мами». Відео створили підлітки з порушеннями слуху. Обидва проєкти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду.

 

Подія безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Деталі та розклад за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект