німеччина

МЗС Німеччини запускає програму для посилення співпраці країн Східного партнерства та росії

18.10.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

МЗС Німеччини запустило програму для зміцнення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та росії. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник Остап Сливинський.

Програма передбачає фінансову підтримку проєкт у сфері культури, освіти, медіа та прав людини, що мають сприяти демократичному розвитку та співпраці між громадянськими суспільствами Німеччини та країн-партнерів, серед яких Вірменія, Азербайджан, білорусь, Грузія, Молдова, Україна та росія.

 

Мета програми, як зазначено в листі від МЗС Німеччини, наданому Читомо очільницею УІК Олександрою Коваль, полягає в тому, щоб «розбудувати тривкі структури громадянського суспільства» в країнах-партнерах, підтримати демократичний розвиток та сприяти трансформаційним процесам. «Ці заходи спрямовані на зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства та Росії, включаючи підтримку незалежної журналістики та захист прав людини», – йдеться в листі.

 

Фінансове сприяння в межах програми може становити від 50 тисяч євро, що дозволить реалізувати низку проєкт, орієнтованих на розвиток громадянського суспільства, медіа, освіти та прав людини. Участь у програмі відкрита для організацій з країн Східного партнерства та росії, які мають партнерів у Німеччині.

 

Як зауважує поет Остап Сливинський, ця ініціатива нагадує спроби повернутися до політики минулих десятиліть, коли Захід намагався «нагодувати» росію в надії на її мирний розвиток. «Німецький уряд пропонує росії свої гроші для розвитку проєктів з пропаганди російської культури і мови», – написав Сливинський.

 

У листі МЗС Німеччини зазначають, що програма спрямована на протидію дестабілізаційним діям з боку росії, зокрема через підтримку незалежних медіа та громадянського суспільства, як у самій росії, так і в тимчасовій еміграції. 

 

«Ми хочемо зміцнити стійкість до спроб дестабілізації з боку Росії та сприяти незалежному висвітленню подій», – ідеться в листі.

 

Окремо наголошують на підтримці демократичного розвитку в країнах-партнерах, зокрема Україні. МЗС Німеччини наголошує на зміцненні громадянського суспільства в контексті європейської інтеграції та боротьби з корупцією. В Україні пріоритети програми спрямовані на підтримку трансформаційних процесів та відновлення громадянського суспільства, яке постраждало внаслідок війни з росією. У документі ідеться: «Ми надаємо підтримку проєктам, які сприяють наближенню України, Молдови та Грузії до Європейського Союзу».

 

Програма також включає фінансову допомогу для проєктів, які протидіють дезінформації та підтримують журналістів, які працюють як у країнах Східного партнерства, так і в еміграції. Метою є «підвищення стійкості суспільства до дезінформації шляхом посилення кваліфікації представників медіа».

 

Як наголошує Сливинський, спроби відновити такі ініціативи, як Східне партнерство, можуть суперечити курсу на європейську інтеграцію України та сприяти поверненню до неоколоніальної політики. 

 

«Такі ініціативи не лише ставлять нас в один ряд із нашими екзистенційними ворогами, але й перешкоджають планам євроінтеграції України», – написав він.

 

Як повідомлялося, у 2024 році у Франкфуртському книжковому ярмарку, що є найбільшим у Німеччині і одним з найбільших у світі, беруть участь 5 російських видавництв, серед них видавництво «Ексмо».

 

Чільне зображення: istock