Андріївський узвіз

На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

28.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві на Андріївському узвозі без попередніх обговорень встановили пам’ятник Миколі Гоголю. Про це повідомив очільник «Ради з урбаністики Києва» Віталій Селик.

 

За словами Селика, встановлення скульптури на Андріївському узвозі виглядає дивним та нелогічним кроком.

На п’єдесталі є табличка, що вказує про подарунок Києву пам’ятника скульптором Борисом Довганем, але митець помер ще 2 роки тому.

 

Селик припускає, що до появи пам’ятника може бути причетний Олександр Брей, чий офіс розташований неподалік. Раніше колекціонер вже відкривав на Андріївському узвозі скандальну скульптуру Олександра Вертинського.

 

«Це, насправді, дуже погана тенденція появи у важливих місцях Києва некоректних пам’ятників без обговорень», – зазначає він.

 

Галерист Євген Карась назвав новий пам’ятник Гоголю «придурковатим романтичним класицизмом 70-80-х років радянського розливу» і «скульптурним проносом». Він вважає, що на Андріївському вже є «бездарні» пам’ятники Булгакову і Вертинському.

Зауважимо, на Андріївському узвозі на фасаді одного з будинків є скульптура з зображенням носа Гоголя. Також на Русанівському бульварі є монументальний пам’ятник Гоголю, встановлений 1982 року.

 

Як повідомлялося, світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників культурному діячеві у світі став Тарас Шевченко.

 

Читайте також: Гоголь: що стається з «хохляцькою душею», коли припиняються дискусії

 

Фото: Віталій Селик

Джерело: Хмарочос