* ESC - закрити вікно пошуку
Book Forum
На Book Forum назвали лауреата українсько-єврейської премії «Зустріч»
16.09.2020Переможцем першої українсько-єврейської літературної премії «Зустріч» став Василь Махно. Про це оголосили на офіційній церемонії відкриття 27 Book Forum.
Журі відзначило його роман «Вічний календар», що вийшов 2019 року у Видавництві Старого Лева.
Нагадаємо, що до короткого списку премії потрапили також такі книжки:
- Маріанна Кіяновська. Бабин Яр. Голосами (Дух і Літера, 2017)
- Максим Дупешко. Історія, варта цілого яблуневого саду (Видавництво 21, 2017)
- Катерина Бабкіна. Мій дід танцював краще за всіх (Комора, 2019)
- Ірина Власенко. Учителька німецької (Юніверс, 2019).
Переможець отримає символічну статуетку, дизайн якої розробив Михайло Москаль, та грошову винагороду у розмірі 4000 євро (ще 2000 євро отримає видавець). Чотири фіналісти одержать винагороду по 250 євро кожен.
У міжнародному журі цьогорічної премії: письменник Андрій Курков, літературознавиця Ганна Улюра та славіст Мирослав Шкандрій.
«Вічний календар» — це своєрідний український літопис, масштабна родинна сага, в якій поєднуються, переплітаються, співіснують і антагонізують історії кількох українських сімей від ХVII століття до наших днів. Тло — всесвітня історія, в якій ніколи не бракувало ні воєн, ні зрад, ні одвічної жаги до життя.
Герої роману Василя Махна несуть у собі риси різних поколінь, національних характерів і ментальностей, протистоять часу й обставинам, витворюють і продовжують себе, повсякчасно утверджуючи одвічний постулат: історія насправді не вчить, вона тільки гартує.
«Мене досі не відпускає роман Василя Махна «Вічний календар». Роман великий і величний, схожий одночасно і на цілу планету, і на окрему Вавилонську Вежу, в якій люди, що загубили спільну мову, пробують зрозуміти один одного очима і вчинками. Жорсткий і яскравий світ, описаний письменником, вражає уяву і занурює читача в історію української землі і в історію її дивних і часом містичних зв’язків з оточуючим її світом.
Від країни до країни, від людини до людини, з давніх давен до давен менш давніх тягнуться й тягнуться ниточки, як кровоносні судини, по яких циркулює те, що змушує життя продовжуватись, – любов. Любов автора до своїх персонажів, навіть якщо вони не завжди її заслуговують, любов автора до історії і її загадок, любов автора до свого читача, заради якого і був створений цей неймовірний літературний твір, такий багатий на деталі і характери, думки і відкриття, міфи і правду», – заявив про роман Андрій Курков.
Премія «Зустріч» покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження у друкованому слові. Премія від 2020 року присуджується щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної».
Нагадаємо, днями оголосили лауреата Премії імені Василя Стуса 2020 року. Ним став український кінорежисер, актор театру та кіно Ахтем Сеітаблаєв.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості