Франкфурт 2019

На Франкфуртському книжковому ярмарку відкрили національний стенд України

16.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах Франкфуртського книжкового ярмарку відбулося урочисте відкриття національного стенда України. Про це повідомляє кореспондент Читомо.

Розпочала урочисте відкриття українського стенда директорка Інституту книги Олександра Коваль: «Вітаю вас на Українському стенді на Франкфуртському книжковому ярмарку. На ньому представлені 28 найважливіших українських видавців, які готові купувати та продавати права, які готові влитися в дружню сім’ю міжнародних видавців. Це наш перший крок до того, щоби стати почесним гостем Франкфуртського книжкового ярмарку за якісь найближчі 5-6 років».

 

Також на відкриті виступив й віцепрезидент Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс, який наголосив на важливості, показати різноманітність своєї країни, показувати різні історії, що свідчитимуть про демократичність. За його словами, лише диктатура може розповідати одну, уніфіковану історію.

«Для мене велика честь виступати на відкритті українського стенда. Мені дуже приємно бачити, який прогрес зробила Україна за ці роки для своєї презентації на ярмарку. 5 років тому Україна вперше вирішила привезти свій офіційний національний стенд і робити це на регулярній основі. Я впевнений, що Україна та українська література лише виграють від цієї участі. Це дійсно найкращий спосіб промоції своєї країни у світі», – сказав Тобіас Фосс під час свого виступу.

Алла Польова, генеральна консулка України у Франкфурті, яка постійно сприяє організації українського представництва, зазначила, що для неї Франкфуртський книжковий ярмарок «це завжди свято». Вона побажала видавцям вдалих угод, а читачам нових літературних відкриттів. Також вона зазначила, що у сьогоднішній час залишається важливим показувати роль окремого голосу, окремої особистості у вирі історії, і цьогорічний український стенд іде у форваторі саме цієї ідеї.

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців: «25 років наша асоціація намагалася показати, що Україна – культурна країна, в якій є література, що вона також присутня на мапі світу. І 2015-й рік став переломним у цьому процесі. Культура завжди йде попереду політики, і я маю щирі сподівання, що Україна нарощуватиме свою присутність не лише розмірами стенда, але й кількістю учасників».

 

Цьогоріч від України до Франкфурта поїхали 28 видавництв. Серед них будуть як великі гравці ринку, які вже неодноразово брали участь у міжнародних виставках, так і ті, для кого Франкфурт став першою можливістю продемонструвати свої книжки на міжнародному ринку.

Площа українського стенда залишилася  такою, як і минулого року – 140 квадратних метрів.

Гасло цьогорічного стенда стала фраза Ukraine: History of Stories. «Цьогорічне гасло передбачає гру слів навколо слова «story», яка дозволить ініціювати дискусії на трьох рівнях: підняти тему історичної пам’яті, зробити акцент на цінності кожної окремої людини та її власної історії, а також використати актуальний зараз формат сторіз в соцмережах, за допомогою якого матимемо можливість розповісти про сучасну українську літературу більш ефектно», – розповідає керівниця відділу міжнародної співпраці Українського інституту книги Олена Геда.

Над просторовим рішенням стенда працював медіадизайнер Андрій Ліннік. На стенді представлені чотири зони для ділових перемовин, експозиції 28 видавництв-учасників стенда, книжки найкращого книжкового дизайну Книжкового Арсеналу, а також експозиція Українського інституту книги, в межах якої розмістили книжки, відібрані експертами для трьох каталогів: сучасної української прози, поезії та дитячих книжок. Також на стенді представлять проєкти Ukraїner, Наші Інші та UPHA Made in Ukraine.

Нагадаємо, що минулого року на участь у Франкфуртському книжковому ярмарку на національному стенді зголосилися 16 видавництв, а гаслом українського стенда була фраза Senses of Ukraine / ВідЧУТИ Україну.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок цього року відбувається з 16 по 20 жовтня, а учасникам вперше дозволили продавати книжки в обидва дні ярмарку — в суботу та неділю.

 

Минулий, вже 70-й Франкфуртський книжковий ярмарок проходив 10-14 жовтня. У його межах відбулося 4 тис. подій на 17 сценах, а почесним гостем фестивалю стала Грузія.

 

Нагадаємо, що 2017-го року Україна також була на найбільшому книжковому ярмарку у різних форматах: окрім національного стенда виставкову площу мали  «Мистецький Арсенал» та окремі видавці.

 

Як відомо, Україна 2016-го року була учасницею Франкфуртського книжкового ярмарку з національним стендом, розміром 100 кв. м. Кореспонденти Читомо побували на виставці і підготували репортаж, а українські видавці поділилися своїми знахідками.

 

У 2015 році Читомо теж долучились до розробленням і упорядкування каталогу.

 

2014 року Україна не була представлена у Франкфурті національним стендом, деталі — у матеріалі.

 

Матеріал створено за співпраці з Українським інститутом книги.