втрати війни

На фронті загинув журналіст і військовий Євгеній Осієвський

29.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У боях під Бахмутом загинув військовий, журналіст, автор науково-популярного журналу «Куншт» і журналу соціальної критики «Спільне» Євгеній Осієвський.  Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила головна редакторка видання «Куншт» Олеся Павлишин.

«Він був дуже талановитим і прискіпливим журналістом. І мені складно повірити, що він ніколи не відповість мені на те повідомлення, яке я йому надіслала — як виявилося, через два дні після його загибелі. Хочу просто подякувати за іронію й роздуми. За те, як наше спілкування вчило мене йти на компроміс і дізнаватися нове. За світло і такий жвавий розум», — написала вона.

 

 

Про загибель журналіста також повідомив  його близький друг Ярослав Ковальчук.

 

«22 травня загинула одна з найближчих мені людей під Бахмутом. Вірний товариш і найкраща людина для дискусій про кіно, комікси й книжки загалом. Жодні слова не здатні передати, яку пустку це лишає в моєму серці. Женю, дякую за всі розмови і дружні обійми», — написав він.

 

Євгеній Осієвський був студентом факультету історії, бізнес-освіти та права Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Згодом вступив до Києво-Могилянської академії.

 

За словами Ковальчука, Євгеній Осієвський був мобілізований на початку листопада минулого року, пройшов місяць навчань у Великій Британії як медик-стрілець. З кінця січня 2023-го почав виходити на бойові завдання під Бахмутом, в середині квітня — у самому Бахмуті. 22 травня під час виконання бойового завдання під Бахмутом Євгеній загинув внаслідок того, що біля нього вибухнув снаряд.

 

За даними Інституту масової інформації, Євгеній Осієвський став 60-м медійником, який загинув унаслідок російської агресії проти України.

 

Допомогти родині Євгенія: 4441114400868012 (Ярослав Ковальчук, при переказі потрібно вказати, що кошти для матері Євгенія Олександри Гребенюк).

 

Як повідомлялося, на фронті загинув поет і письменник Ігор Мисяк. Під час виконання бойового завдання у Бахмуті загинув український журналіст і військовий Володимир Мукан.

 

Чільне фото:  Dana Andrieieva/ фейсбук Євгенія Осієвського