гранти

На гранти у сфері культури та туризму пропонують виділити 1,8 млрд грн

29.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Для впровадження грантової системи у культурній та туристичній сфері передбачається 1,78 млрд грн. Про це повідомляє Комітет гуманітарної та інформаційної політики на сторінці у Facebook.

 

Грантова система повинна бути впроваджена у межах державної допомоги креативним індустріям та сфері культури, яка передбачена законопроектами № 3377, № 3378, № 3379, у зв’язку з карантинними заходами.

 

Із 1,78 млрд грн пропонують виділити:

 

  • На забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів – 490 млн грн
  • На забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі – 400 млн грн
  • На державну підтримку кінематографії – 650 млн грн
  • На розкриття туристичного потенціалу України – 240 млн грн.

 
Нагадаємо, що кошти УІК, у зв’язку з карантином, було зменшено на 51,5 млн грн, УКФ – на 296,6 млн грн, Держкіно – на 305,3 млн грн, Держтуризму – на 240 млн грн. Скорочені суми обіцяють повернути зі стабілізаційного фонду та із загального фонду держбюджету після внесення змін до нього.

 

Як повідомляло Читомо, Український інститут книги сформулював антикризові пропозиції для стабілізації та відновлення книжкового ринку у карантинний та посткарантинний період, серед них, зокрема – гранти для видавців, письменників, перекладачів.