бойкот росії

На Євроконі росіянам і білорусам публічного слова не дали, але відвідувати фестиваль не заборонили

09.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фестиваль «ЛюксКон», який приймає 44-й конвент Європейського співтовариства наукової фантастики «Єврокон», позбавив представників росії і білорусі права на нагородження. Про це повідомили на сайті Європейського товариства наукової фантастики (ESFS) 8 квітня.

 

До 2023 року усунули номінації та права голосувати за європейські нагороди для представників росії та білорусі на фестивалі. 

 

«50 років тому ESFS створили під час холодної війни, щоб сприяти порозумінню між людьми різних расових, політичних і релігійних ознак. Нещодавнє воєнне вторгнення уряду росії за підтримки уряду білорусі суперечить всьому, що підтримують ESFS та європейські фандом. Ми з нетерпінням чекаємо, що українські поціновувачі фантастики зможуть поїхати на Єврокон у 2023 році», — наголосили у заяві Єврокону.

 

Окремі учасники з росії та білорусі мають і матимуть право відвідувати заходи Євроконів у 2022 та 2023 роках, але без прав голосу на офіційних заходах.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Борис Сидюк, автор фантастичних творів, перекладач,  колишній віцепрезидент Європейської організації наукової фантастики, розповів: «Ініціативна група українського фантастичного загалу у рамках забезпечення ембарго щодо культурного обміну між країнами-агресорами та цивілізованим світом, провели декілька заходів. Після появи “листа за війну” так званого “конвенту “Звезды над Донбассом”, який підписало багато письменників-фантастів та відомих фенів з росії та окупованих територій, список підписантів розповсюдили по світовому фантастичному загалу, щоб цих людей не запрошували на конвенти та інші культурні заходи».

 

Борис Сидюк розповів, що Конституція Європейського товариства наукової фантастики не передбачала права на усунення номінацій та права голосувати за європейські нагороди для представників певних країн. Ініціативу щодо зміни конституції та винесення питання на загальні збори ESFS у Люксембурзі запропонували українські фантасти.

 

Учать взяли 21 делегат від 12 країн: Італія, Франція, Швеція, Угорщина, Болгарія, Фінляндія, Німеччина, Великобританія, Ірландія, Польща, Хорватія, Люксембург.

 

Сидюк зазначив, що позбавлення права росії голосувати підтримали всі делегати, білорусі — 18 з них. Представників України, білорусі та росії на засіданні не було. Інтереси України представляла делегація Італії.

 

EuroCon — щорічний фестиваль товариства наукової фантастики та фентезі. Заснований  у 1972 році. У 2022 році триває з 7 по 10 квітня.

 

Звезды над Донбассом — російський фестиваль фантастики, що проходить в тимчасово окупованому Донецьку.

 

Нагадаємо, у фінал премії цьогорічного Єврокону потрапило 5 митців із України. Через війну українські делегати не змогли потрапити на фестиваль.

 

Чільне фото: LuxCon