освіта у війну

На Харківщині окупанти поширювали підручники з викривленою історією України

30.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Ізюмщині знайшли близько ста російських підручників для українських школярів, які поширювали в період тимчасової окупації.  Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

 

Пропагандистські книжки знайшли в селищі Борова Ізюмського району.

 

«Окупанти намагалися русифікувати учнів, викорінюючи все українське, хотіли розпочати навчальний рік в окупованих містах і селах області за програмами та стандартами освіти держави-агресора», — наголошують у прокуратурі.

 

У підручнику з історії є перекручені факти про захоплення росією українського Криму. Крім того, у книжках є абзаци про «визнання» рф незаконних «ДНР» та «ЛНР» в лютому 2022 року. У підручнику з основ безпеки життєдіяльності пропагандисти спотворили факти про Революцію Гідності у 2014 році.

 

«Підручники використають як речові докази у кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності та геноциду», —  кажуть у генпрокуратурі.

 

 

Нагадаємо, раніше на деокупованій Харківщині знайшли акти про вилучення зі шкіл української літератури. На тимчасово окупованих територіях Донеччини російська армія вилучає із бібліотек підручники з української історії та літератури «екстремістського» змісту.