Календар подій

На книжковій вечірці САМІ & МАЛІ розкажуть про сучасний самвидав

Серія книжкових вечірок САМІ & МАЛІ, що мають на меті дослідження та актуалізацію самвидаву, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців. Під час першої вечірки 27 жовтня в Довженко-Центр : Dovzhenko Centrе, кафе ЕТЕР, відбудеться знайомство з книжковою спільнотою Малі видавці / Малі.UA, що була ініційована Ольгою Жук у 2015 році на Книжковому Арсеналі.

 

Оксана Хмельовська, співорганізаторка МАЛІ.UA та редакторка культурно-видавничого проекту Читомо, координаторка Книжкового Арсеналу модеруватиме відкриті бліц-інтерв’ю з молодими книжковими проектами: мистецьким видавництвом IST publishing, видавництвом репортажної та документальної літератури «Човен», артбуком «Еротичний Щоденник».

 

Також на гостей заходу чекає розмова з новими видавництвами – Сходознавче видавництво Safran Book та культурологічно-гастрономічним «Їжак», частування китайським чаєм та кримськотатарськими солодощами та меломанський DJ-сет на вінілових платівках.

 

Під час вечірок працюватиме pop-up shop – книжкова крамниця з виданнями Довженко-Центру та запрошених малих видавців.

 

Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру та ініціаторка цього проекту, у минулому – перша кураторка міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал:

 

Більшість видавничих проектів, великих чи малих, так само як бажання знімати кіно, починається саме з приватного імпульсу створити книгу чи розповісти історію, що не знаходить видавця або не вкладається в мейнстрімні рамки, втім часто має на них вплив.

 

Це надзвичайно свіжий, сміливий пласт культури – DIY («do it yourself» / «зроби сам»), що привносить на ринок нові ідеї та не дає йому застоюватися. Часто він губиться у потужніших маркетингових кампаніях більшого бізнесу, є недооціненим і швидкоплинним, оскільки малі видавництва ростуть і змінюються, або задумуються як короткострокові проекти, або не виживають.

 

Ми хочемо, щоб вони розвивалися, і для цього розвитку бракує уваги і спілкування. Співіснування «малих» культур, художніх висловлювань, мікроісторій та великих наративів, невимушена взаємодія ентузіастів, пошук однодумців є у фокусі нашої нетворкінгової ініціативи в рамках майбутньої медіатеки Довженко-Центру.

 

Під час книжкових вечірок відбуватимуться відкриті бліц-інтерв’ю та зустрічі з малими видавцями, які видають унікальні для українського ринку книги, що заповнюють пусті ніші та задовольняють вибагливого читача. Це також унікальна можливість зазирнути у «внутрішню кухню» книговидання, першими дізнатися про нові проекти, книжки, які тільки готуються до друку, поділитися задумами і досвідом за чаєм, кавою чи вином, а можливо й знайти власного видавця, редактора, перекладача, дизайнера чи книгопродавця.

 

Вхід вільний.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект