декомунізація

На Миколаївщині демонтували пам’ятник письменнику-червоноармійцю Островському

22.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Вознесенську демонтували пам’ятник учаснику радянської революції, радянському письменнику, червоноармійцю та чекісту Миколі Островському. Про це повідомила Вознесенська міська рада у своєму телеграм-каналі.

 

Як повідомили у міськраді, пам’ятник прибрали з парку Січової слави для збереження його від можливих руйнувань та актів вандалізму.

 

Наразі пам’ятник перемістили в інше місце для подальшого зберігання, збереження якого контролюватимуть. 

 

Микола Островський — радянський письменник, учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом червоноармієць, співробітник Ізяславської ЧК, секретар райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, бригадний комісар Політуправління Червоної армії.

 

Як письменник відомий своїми романами «Як гартувалася криця» та «Народжені бурею», які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років.

Нагадаємо, пам’ятники Алєксандру Пушкіну демонтували в Мукачеві, Ужгороді, Тернополі та Чернігові.  У селі Мануйлівка на Полтавщині закрили музей російського письменника Максіма Ґорькоґо.

 

Чільне фото: телеграм міської ради Вознесенська