пам'ятники

У Мукачеві демонтували пам’ятник Пушкіну

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У місті Мукачево, Закарпатської області демонтували пам’ятник російському поету Алєксандру Пушкіну. Про це повідомляється на сторінці Мукачівської міської ради у Facebook.

«Вчора вже було проведено демонтаж погруддя Пушкіну та меморіальної дошки із ЗОШ №1. Комунальному підприємству доручено забезпечити їх зберігання», — пишуть у міській раді. 

 

У повідомленні також зазначають, що на засіданні виконавчого комітету ухвалили рішення про демонтаж пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення. У міськраді Мукачева пояснюють, що це робиться з метою дерусифікації у регіоні й через військову агресію росії. 

 

Демонтаж пам’ятників здійснюватиме Управління міського господарства.

Крім того, у Мукачеві перша школа відмовляється від присвоєного імені Олександра Пушкіна. Наразі управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради займається процедурою відмови.

 

Нагадаємо, що російські війська розстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку в селищі Бородянка на Київщині.

 

Як відомо, за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну. А Мінкульт станом на 27 березня зафіксував та підтвердив понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини

 

Фото: Мукачівська міська рада