культурна спадщина

В Україні через війну пошкодили понад 50 об’єктів культурної спадщини — ЮНЕСКО

02.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Про це повідомив заступник генерального директора ЮНЕСКО з питань культури Ернесто Оттоне Рамірес.

 

Культурне агентство ООН підтвердило руйнування чи пошкодження 29 релігійних об’єктів, 16 історичних будівель, чотирьох музеїв та чотирьох пам’ятників. Одним із найбільш постраждалих міст України став Харків, де російські бомбардування пошкодили Меморіал Голокосту, Державний театр опери та балету і Художній музей. На сході Харківщини понад 10 об’єктів постраждали від обстрілів та бомбардувань, а  в Києві та на Чернігівщині — по 5.

 

Про тимчасово захоплений Херсон та Маріуполь в облозі інформації немає.

 

«Це найновіший список, але він не вичерпний, оскільки наші експерти перевіряють низку повідомлень про руйнування від української влади», — зазначив Рамірес.

 

В ЮНЕСКО повідомляють, що використали супутникові знімки та свідчення очевидців для перевірки інформації. 

 

Жоден із підтверджених об’єктів не входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте історичний центр Чернігова перебуває у Попередньому списку, тобто Україна хоче, щоб центр міста розглядали як об’єкт всесвітньої спадщини.

 

У листі від 17 березня генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле нагадала міністру закордонних справ росії Сергію Лаврову про зобов’язання рф захищати культурну спадщину під час війни відповідно до міжнародної конвенції.

 

«Будь-яке порушення цих норм призведе до притягнення винних до міжнародної відповідальності», — наголосила вона, додавши, що ЮНЕСКО буде уважно стежити за станом культурної спадщини в Україні.

 

Як відомо, станом на 27 березня Мінкульт зафіксував та підтвердив понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини. Через збитки для української  культури Український культурний фонд закликає виключити рф зі складу ЮНЕСКО.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти

 

Джерело: інформаційне агентство AFP

 

Чільне фото: Анастасія Магазова