культурна спадщина

Окупанти пошкодили вже 100 об’єктів культурної спадщини України

27.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини зафіксували та підтвердили у Міністерстві культури та інформаційної політики України. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі. 

«Новини, про які мені б не хотілось робити комунікації. Але цей факт ми також маємо констатувати. Йдеться про те, що на нашій платформі  зафіксовано та підтверджено понад 100 випадків пошкодження об’єктів культурної спадщини», – пише міністр. 

 

Карту з пошкодженими об’єктами можна побачити за посиланням.

 

Утім, поки неможливо оцінити повний масштаб пошкодження чи руйнації об’єктів через відсутність повноцінного доступу до інформації на тимчасово непідконтрольних територіях.

 

«російські окупанти зробили новий виклик для програми Велика Реставрація. Але завдяки стягнутим з них репараціям (інакше і бути не може) та за міжнародної підтримки (якою ми продовжуємо заручатись) – будемо робити усе можливе для відновлення нашої культурної спадщини», – додає Ткаченко. 

 

Як відомо, якщо ви маєте свідчення для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії, ви можете задокументувати їх за посиланням. Адже раніше Мінкульт створили окремий ресурс для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини

 

Крім того, з початку вторгнення Росії в Україну російські окупаційні війська пошкодили 518 закладів освіти, а 72 з них — зруйнували повністю.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти