Луганськ

На пам’ятнику Шевченку в Луганську окупанти встановили табличку «російський поет»

13.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Росіяни змінили табличку на пам’ятнику Тарасу Шевченку в тимчасово окупованому Луганську, назвавши його «російським поетом». Про це журналіст Денис Казанський повідомив у своєму телеграм-каналі.

«Це дуже смішно. Ще до війни російська пропаганда намагалася демонізувати Шевченка. У нульових замовляли пасквілі на нього Бузині. І приблизно тоді ж луганський письменник Гліб Бобров написав книгу “Тарас Шевченко — хрещений батько українського націоналізму” (наче це щось погане)», — написав Казанський.

 

Пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі Луганська встановили у 1998 році. Він вважається пам’яткою монументального мистецтва місцевого значення й місцем, де раніше проводили свої акції луганські патріоти.

 

«Цікаво, чи напише тепер Гліб Бобров книгу “Тарас Шевченко – хрещений батько російського антифашизму”?» — додав Казанський.

Автор монумента – скульптор Іван Чумак. Бронзова скульптура висотою 5,5 м та вагою 5 т зображує письменника та художника Шевченка у віці 40-45 років.

 

З моменту захоплення Луганська росіянами місцеві чиновники та колаборанти неодноразово висували пропозиції знести пам’ятник або замінити його, проте ніхто так і не реалізував цю ідею.

 

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Старобільську росіяни замалювали мурал з віршем Сергія Жадана.

 

Читайте також: Як Шевченко прокоментував би війну й теперішні події

 

Фото: Суспільне, Денис Казанський