законопроєкт

В УКФ просять залишити кошти хоча б на зарплати працівникам

10.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №7417, який передбачає зняття обмеження щодо фінансування діяльності Українського культурного фонду у 16% від річних надходжень УКФ. Текст законопроєкту опублікований на сайті Верховної Ради.

 

Відповідно до пояснювальної записки законопроєкту, у зв’язку із запровадженням воєнного стану УКФ у 2022 році скоротили видатки на 90%. Наразі діє норма, згідно з якою фінансування поточної діяльності та забезпечення Українського культурного фонду не перевищує 16% річних надходжень УКФ з усіх джерел.

 

Щоб забезпечити стабільну роботу УКФ, не допустити звільнення працівників та повну зупинку діяльності фонду, який відіграє важливу роль в розвитку культури та креативних індустрій в Україні, розробники проєкту пропонують зняти вищезгадане обмеження.

 

Щоб тимчасово скасувати обмеження, змінити мають закон «Про Український культурний фонд».

 

За словами заступниці міністра культури та інформаційної політики України Лариси Петасюк, якщо цю норму не приймуть, УКФ муситиме скоротити значну частину свого персоналу. 

 

Голова комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що зараз члени комітету та керівництво Мінкульту працюють з партнерами в Європі, щоб отримати кошти, які дозволять знову розпочати грантові програми. 

 

«Зараз необхідно зберегти інституцію, фахівців, не втратити кадровий потенціал, а гроші, я переконаний, спільними зусиллями знайдемо», — додав він.

 

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України понад 500 млн коштів фонду, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, спрямували на забезпечення потреб ЗСУ для боротьби з рф. 83% культурних діячів в Україні підтримують передачу коштів Українського культурного фонду до ЗСУ, тільки 2% — абсолютно проти.