ЗСУ

Понад 80% діячів підтримують передачу коштів із культури на ЗСУ

18.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

83% культурних діячів в Україні підтримують передачу коштів Українського культурного фонду на потреби ЗСУ, тільки 2% — абсолютно проти. Про це свідчать результати опитування* УКФ.

 

Абсолютно позитивно до передачі грошей на потреби армії ставляться 62% культурних діячів, 21% — радше позитивно, 9% — радше негативно, а 5% не визначалися. Однозначно негативно ставляться 2% опитаних.

 

«Ці показники дають підстави стверджувати, що культурна спільнота і надалі з розумінням та лояльністю ставитиметься до складнощів, обмежень та переформатування діяльності та загалом культурної співпраці з УКФ в умовах воєнного стану», — наголошують в УКФ та додають, що фонд може сподіватися на збереження партнерських зв’язків та підтримку спільноти заявників, грантоотримувачів та експертів УКФ.

 

 

Щодо стану української культурної спільноти наразі, то половина від загальної кількості опитаних відреагували на питання «Чи потребуєте Ви як митець допомоги у створенні умов для здійснення творчих практик?». 49% з них відповіли, що потребують, а близько 29% — ні.

 

Зокрема в уточнювальному питанні «Якого характеру допомоги у створенні умов для здійснення творчих практик Ви як митець потребуєте?» з 29% респондентів, що відповіли, абсолютна більшість вказала про потреби фінансового, технічного та організаційного характеру. 

 

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд проводить фандрейзингову кампанію для підтримки культури та закликає українських приватних, закордонних та філантропічних партнерів долучитися до ініціативи. 


Нагадаємо, понад 500 млн коштів фонду, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, спрямували на забезпечення потреб ЗСУ для боротьби з рф. Рішення про переспрямування коштів з держбюджету ухвалили відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245.

 

Читайте також: Як працюють українські видавці в умовах війни – опитування

 

Чільне зображення: УКФ

 

* Опитування «Українська  культура в умовах російської збройної агресії» провели 31 березня – 8 квітня за допомогою онлайн-анкетування. Учасники — заявники, грантоотримувачі та експерти Українського культурного фонду за всі роки діяльності.