Календар подій

На підтримку українських політв’язнів організують акцію «Порожні стільці»

У неділю о 12:00 на Софійській площі запланована правозахисна акція «Порожні стільці». Подія відбудеться на підтримку українських політв’язнів у Росії й Криму, а також полонених на окупованій частині Донецької та Луганської областей. Організатори події – Український ПЕН та Центр громадянських свобод.

За ініціативою Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років 15 листопада світ відзначає День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство.

 

У зв’язку з окупацією Криму та війною на сході України акція «Порожні стільці» в Україні вже кілька років присвячується не лише українським ув’язненим авторам, а й усім українським заручникам Кремля.

 

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи українців, незаконно ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення.

 

Під час заходу в Києві у рамках глобальної кампанії #PrisonersVoice відомі письменники, журналісти, актори та музиканти стануть голосом заручників Кремля і розкажуть їхні історії.

Зокрема, участь в акції візьмуть письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураківська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналісти Юрій Макаров та Вахтанг Кіпіані. Наприкінці події учасники створять на площі символічну інсталяцію з порожніх стільців. Трансляція заходу відбуватиметься в соцмережах.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект