дерусифікація

На Полтавщині перейменували музей імені Ґорького

15.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Козельщинській громаді, що на Полтавщині, перейменували музей імені Максіма Ґорькоґо на Мануйлівський літературно-краєзнавчий музей. Про це повідомили у Козельщинській селищній раді.

«Горький двічі приїздив до села, тому протягом десятиліть тут плекався міф про цього сталініста. Для людей старшого віку тема “Горький і Мануйлівка” – це наче священна корова. Культ росіянина затіняв історико-краєзнавчі знання про українських митців. Добре, що це розуміють у громаді», зауважують про перейменування у полтавському офісі Інституту національної пам’яті України. 

 

Також там зазначають, що музей необхідно зберегти та розвивати, щоб розповідати про видатних українських письменників, життя яких пов’язане з Мануйлівкою.  Зокрема, Остапа Вишню, Григора Тютюнника, Олеся Гончара, Павла Тичини, Феодосія Рогового.

 

Максім Ґорькій — російський комуністичний «пролетарський» письменник, один із провідних ідеологів комуністичного режиму. Він був співорганізатором наклепницької комуністичної кампанії, спрямованої проти провідника українського визвольного руху, голови Директорії УНР Симона Петлюри.

 

Нагадаємо, що раніше у селі Мануйлівка на Полтавщині закрили цей музей, проте після перейменування він відновив роботу.

 

Як відомо, у Тернополі на позачерговій сесії міської ради перейменували 14 вулиць, чиї назви мали російське або радянське походження.