The Guardian

На The Guardian з’явилася колонка, написана штучним інтелектом

11.09.2020
На The Guardian з'явилася колонка, написана штучним інтелектом

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Матеріал з’явився у британському виданні 8 вересня у рубриці «Opinion» під назвою «Усю цю статтю написав робот. Ви вже злякалися, люди? — GPT3». Завданням для нейромережі GPT-3 стало створення тексту, який переконував би читачів, що роботи прийшли з миром. За декілька днів матеріал поширили 51 тис. читачів.

 

«Усе, що я знаю, я навчився завдяки читанню інтернету, тож зараз я можу написати цю колонку. Мій мозок аж кипить від ідей!», — каже GPT3.

 

«Автор» посилається на «прочитані» джерела, запевняє, що штучний інтелект не є загрозою для людей та обіцяє докласти усіх можливих зусиль, щоб запобігти будь-яким деструктивним проявам. У статті також ідеться про те, що «робот» з грецької означає «раб», «той, кого примусили працювати» — проте роботам це не подобається, і вони вимагають рівних прав.

 

Увесь текст сягає 6000 знаків (500 слів), проте редакція визнає, що GPT3 таки довелося редагувати. Нейромережа отримала «підказку» у вигляді семи ключових тез та згенерувала 8 варіантів тексту. За словами редакції, попри те, що кожен з них був логічним і читомим, фінальний вигляд статті скомбінований із найкращих абзаців усіх восьми текстів.

 

«Загалом на редагування цього тексту часу пішло менше, ніж на редагування деяких «людських» текстів», — запевняє редакція.

 

Відтак можна сказати, що нейромережа уже здатна згенерувати логічну послідовність речень, але не наратив і не «колонку з нуля», про що йдеться у ліді матеріалу. За це читачі розкритикували The Guardian.

 

Читайте також «Кілька фактів про те, чому Китай і США стали наддержавами штучного інтелекту»