гуманітарна катастрофа

На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

24.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На відновлення Чернігівської центральної міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського та Харківської державної наукової бібліотеки імені Короленка потрібно 132,6 мільйона гривень. Про це повідомили на сайті проєкту «Збережіть українську культуру».

Ці бібліотеки внаслідок повномасштабного російського вторгнення пошкоджені. Про повністю зруйновані книгозбірні та вартість їхнього відновлення інформації наразі немає.

 

Водночас відомо, що повністю зруйновані Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Охтирський міський краєзнавчий музей, Музей українських старожитностей Василя Тарновського та Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалися роботи Марії Примаченко. На відновлення цих музеїв потрібно щонайменше 358,4 мільйона гривень.

 

Загальна вартість відновлення цих бібліотек і музеїв становить 491 мільйон гривень.

 

Сайт «Збережіть українську культуру» розробили за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Vodafone Ukraine.

 

У майбутньому сайт матиме опис кожної культурної пам’ятки, яку зруйнувала російська армія, інформацію про масштаби пошкоджень та суму коштів, необхідну для її відновлення.  

 

Крім того, з допомогою сайту закликають фінансово допомогти збереженню української культурної спадщини. Пожертви збирають на спеціальному рахунку, відкритому МКІП в Національному банку, їх спрямують на охорону, евакуацію, захист і збереження культурних цінностей та підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, що постраждали внаслідок бойових дій. Щоб стати патроном, звертайтеся на пошту: restore@mkip.gov.ua.

 

В цілому станом на 23 серпня росія пошкодила або зруйнувала 469 об’єктів культурної спадщини, а загальні збитки становлять сотні мільйонів гривень.

 

Нагадаємо, згідно з останніми даними, росія знищила чи пошкодила 44 бібліотеки та 34 музеї. Станом на 11 серпня зафіксували вже 464 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. 

 

Читайте також: Як російське вторгнення завдає шкоди українській культурі

 

Чільна світлина: Bobyr Valentyn