фемінізм

«Надто інтимний» роман Сімони де Бовуар опублікують вперше

29.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман Сімони де Бовуар Les inséparables («Нерозлучні»), який вважали за життя письменниці надто інтимним для друку, побачить світ через 67 років після написання. Про це повідомляє The Guardian.

 

У книжці французька письменниця та феміністка розповідає історію про «пристрасну і трагічну» дружбу у шкільному віці з Елізабет «Зазою» Лакойн, яка померла від енцефаліту у 21-річному віці.

 

Розповідь, що ведеться від першої особи, описує історію початку дружби, коли Андрі, або ж Заза, починається вчитися у тому ж класі, що й Сільві, або ж Сімона.

 

«Сільві миттю зачарувала її нова однокласниця. Вона захоплюється, дорожить нею і робить все для того, щоб Андрі відповіла їй взаємністю. Зовсім скоро вони стали нерозлучними аж до старшої школи і трагічної смерті Андрі», – розповідають у літературній агенції 2 Seas.

 

За їніми словами, роман вважали «надто інтимним», щоби його опублікувати за життя Бовуар, але його нещодавно знайшла в архівах дочка письменниці Сільві Ле Бон де Бовуар, яка й стала авторкою передмови.

 

«Нерозлучні» будуть опубліковані у жовтні 2020 року французькою, у видавництві Editions L’Herne, а також 2021 року англійською – у Великій Британії (вид-во Vintage) та Північній Америці (вид-во Ecco). Усього ж права продані на переклад понад 12 мовами.

 

Головна редакторка Vintage Шарлотта Найт назвала роман «зворушливим, захопливим романом про жіночу дружбу та пошук власного шляху у світі».

 

За словами видавчині, у центрі історії – «дружба між двома дівчатами, які борються проти загальноприйнятих уявлень про те, якою повинна бути жінка в Парижі на початку 20 століття: цнотливою, побожною, слухняною та зобов’язаною з юного віку відкладати в бік свої власні інтереси та пристрасті».

 

Читайте також: Чому не варто боятися фемінізму: Тамара Марценюк про міфи та реальність