Дизайн

«Найкращий книжковий дизайн−2022» приймає заявки

02.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2022 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» всьоме проводить конкурс «Найкращий книжковий дизайн». Про це повідомили на сайті фестивалю.

На конкурс можуть подати книжки видавництва, приватні особи, а також інституції та установи-ініціатори видання книжки. До участі у конкурсі можна подати до 5 книжок одного видавництва. 

 

Переможців визначатимуть у 5 категоріях:

 

  • книжки для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книжка (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
  • дитяча книжка (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
  • утилітарна (книга переважно прикладного характеру, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

 

Переможцями стануть 15 видань, по 3 у кожній категорії. Гран-Прі через повномасштабне російське вторгнення та спричинені ним труднощі для українських видавництв не присуджуватимуть.

 

«Ми вирішили провести конкурс, попри скасований 11-й Книжковий Арсенал, складні умови, в яких ми всі працюємо сьогодні, в яких створювали цьогоріч свої книжки українські видавці, книжкові дизайнери. Але цей складний рік стався з нами всіма, він мав свої втрати, але й свої здобутки. Ми хочемо відзначити найкращих, назвати їхні книжки та подякувати їм, а також не втратити можливість представити цього року український книжковий дизайн на світовому конкурсі Best Book Design from All Over the World у Німеччині», — наголосила Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

Конкурс проводять у співпраці з Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та Фонду Buchkunst.

 

«Попри надзвичайно складні умови, в яких опинилися видавці, книжкові дизайнери та поліграфісти через війну, проведення цьогорічного конкурсу на найкращий книжковий дизайн – це можливість вкотре нагадати світові про стійкість та наполегливість української культури», — зазначив Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

 

Дедлайн подання заявок та друкованих примірників книжок — 23 грудня включно. 

 

До участі прийматимуть книжки, які були надруковані в період з червня 2021 року по грудень 2022 року і не були заявлені до конкурсу раніше. Детально про умови подання тут.

 

Подати заявку можна за посиланням.

 

Нагадаємо, переможцями у 2021 році стали 5 видань.

 

Читайте також: Назвали переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2020». Роздивляємось

 

Чільне зображення: Книжковий Арсенал