бібліотека

Національна бібліотека Ізраїлю викладе у вільний доступ 2500 рідкісних рукописів

08.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна бібліотека Ізраїлю в Єрусалимі оцифрує й опублікує на спеціальній безкоштовній платформі свою колекцію рідкісних рукописів та книжок. Про це повідомляється на офіційному сайті бібліотеки. 

Колекція, яку планують оцифрувати, складається з понад 2500 унікальних рукописів і книжок арабською, перською та турецькою мовами. Зокрема, вона містить низку Коранів і літературних творів, прикрашених золотом і коштовним камінням.

рідкісні видання

Одна з книжок у колекції авторства таджицько-перського письменника Джамі

 

Предмети колекції датуються IX–XX століттями. Більшість з них Національна бібліотека Ізраїлю отримала від лінгвіста, дослідника та збирача рідкісних документів Авраама Шалома Ягуда, і вони є частиною програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» (Memory of the World Programme). Колекція бібліотеки Ізраїлю є однією з найбільш важливих для дослідників ісламу та культури Близького Сходу.

 

Проєкт оцифрування колекції став можливим завдяки гранту від одного з найбільших британських благодійних фондів «Arcadia». У його межах бібліотека оцифрує рукописи й книжки та завантажить зображення з високою роздільною здатністю на спеціальну тримовну платформу (англійською, арабською та на івриті). До усіх зображень буде додано детальний опис. Також перед скануванням буде здійснено огляд рукописів і вжито заходів щодо збереження предметів у проблемному фізичному стані. Очікується, що проєкт займе до 3 років.

 

«Ми маємо честь відкрити цифровий доступ до цих скарбів і сподіваємось, що цей проєкт сприятиме більшому розумінню та спільному дослідженню ісламської культури. Це одна з низки ініціатив, що поєднують Національну бібліотеку Ізраїлю в Єрусалимі з глобальною спільнотою», – коментує Ракель Укелес, куратор колекції.

 

Раніше ми розповідали, що депутат від «Опозиційної платформи — За життя» і кум Володимира Путіна Віктор Медведчук задекларував рідкісний фрагмент Біблії Гутенберга від 1455 року, який становить наукову й історичну цінність.

 

Читайте також: Музей книги в Острозі: від стародруків й екзорцизму до панорамного туру