Толкін

Новий вид креветок назвали на честь героя «Володаря перснів»

25.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Новий вид креветок Odontonia bagginsi назвали на честь гобіта Більбо Торбина / Bilbo Baggins, персонажа творів Джона Толкіна. Про це повідомляє ScienceDaily.

 

Креветки були названі саме так через маленький розмір і волохаті лапки. Odontonia bagginsi живуть всередині покривників (тварини, що населяють морське дно), які поширені довкола островів Тернате й Тідоре, що в Індонезії.

 

Новий вид креветок описав і назвав студент біології Лейденського університету (Нідерланди) Вернер де Гієр.

 

Кревтки Odontonia bagginsi назвали Bilbo Baggins

 

Більбо Торбин, або Більбо Злоткінс, Білбо Беґінз (Bilbo Baggins) — гобіт, персонаж творів Джона Толкіна. Зокрема, головний герой казки «Гобіт», також згадується у трилогії «Володар перснів». Він є дядьком Фродо Торбина. Більбо — автор пригодницької повісті «Гобіт, або Туди і звідти» і перекладачем різноманітних творів з ельфійської (за легендою Толкіна, усі оповіді про Середзем’я є перекладами з вигаданого рукопису «Червона книга Західного рубежу»).

 

Раніше іменами персонажів Толкіна були названі: косарик Iandumoema smeagol — на честь Ґолума-Смеаґола (англ. Gollum-Smagol), золота ящірка Liolaemus smaug — на честь Смоґа (англ. Smaug) і два печерні павуки Ochyrocera laracna — на честь Шелоба (бразил. португ. Laracna) та Ochyrocera ungoliant — на честь Унґоліанти (англ. Ungoliant).

 

Нагадаємо, що книжку Толкіна «Берен і Лютіен» опублікували через 100 років після задуму.

 

Фото: Franz Anthony CC-BY 4.0, чільне зображення: The Hobbit-POTC Wiki