Африка

Обама назвав 6 книжок для читання влітку, які допомагають зрозуміти Африку

15.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Екс-президент США Барак Обама збирається до Південної Африки й рекомендує 6 книжок для читання влітку, щоб краще зрозуміти цей континент. Про це він написав на свої сторінці у Facebook.

 

«Цього тижня я їду до Африки вперше з моменту, коли я пішов з офісу, – континенту прекрасного різноманіття, процвітаючої культури та чудових історій. Я пишався тим, що відвідав Африку на південь від Сахари більше разів, ніж будь-який інший чинний президент, і я повернуся цього тижня, щоб відвідати Кенію та Південну Африку», – написав Обама.

Читайте також: Головна брама до Африки

 

У Південній Африці Фонд Обами скликає 200 неординарних молодих лідерів з усього континенту, і він планує виступити перед ними з промовою, присвяченої 100-річчю з дня народження Нельсона Мандели.

 

«Кенія, звичайно, є батьківським будинком родини Обами. Я побував тут вперше у свої 29, і ця подорож глибоко вплинула на мої переживання. Про неї я писав в моїй першій книзі «Мрії мого Батька», – зазначив колишній президент.

 

Він зізнався, що протягом багатьох років часто надихався надзвичайними літературними традиціями Африки.

 

Читайте також: Про що говорить фестиваль Poetry Africa

 

«Підготувавшись до цієї поїздки, я хотів поділитися переліком книг, які я рекомендував би для читання влітку, зокрема деяких найкращих письменників та мислителів Африки, кожен з яких висвітлює наш світ потужними та унікальними способами», – резюмував Обама.

 

Речі падають, Chinua Achebe

Правдивий класик світової літератури, цей роман малює картину боротьби традиційного суспільства з іноземним впливом – від християнських місіонерів до британського колоніалізму. Шедевр, який надихнув покоління письменників у Нігерії, Африці та у всьому світі.

 

Зерно пшениці, Ngugi wa Thiong‘o

Хроніка подій, що ведуть до незалежності Кенії, і переконлива історія того, як трансформаційні події історії впливають на індивідуальні життя та взаємини.

 

Довга прогулянка до Свободи, Нельсон Мандела

Життя Мандели було однією з епічних історій ХХ століття. Ці мемуари Мандели показують його шлях від маленького села до революційних років, а далі – його тривалого ув’язнення, і, зрештою, його сходження на пост президента, лідера та світової ікони.

Важливе читання для всіх, хто хоче зрозуміти історію, а потім прийти і змінити її.

 

Американські реалії, Chimamanda Ngozi Adichie

Одна з найвідоміших сучасних письменниць світу розповідає історію двох нігерійців, які пробують своє життя у США та Великобританії, висвітлюючи універсальні питання раси та приналежності, зарубіжний досвід для африканської діаспори, пошук ідентичності і дому.

 

Повернення, Хішам Матаром

Гарно написані мемуари, які вміло збалансують як чарівний гайд через нещодавню історію Лівії і як квест, що проходить автор, маючи намір знайти свого батька, який зник у в’язницях Каддафі.

 

Світ яким він є, Бен Роудз

Це правда, Бен не має африканської крові, яка проходить через його вени. Але дуже небагато людей бачать цей світ так, як я, і серед них – автор цієї книжки. Бен є одним з небагатьох, котрі були зі мною від першої президентської кампанії. Його мемуари –  це одне з найрозумніших міркувань про те, як ми наблизилися до зовнішньої політики, і одна з найбільш привабливих історій про те, як ми насправді хотіли служити американському народу протягом восьми років в Білому домі.

Як відомо, одними з найяскравіших популяризаторів дитячих книжок серед перших осіб у США, про що неодноразово сповістили світ усі ЗМІ, є Барак та Мішель Обами. 

 

Читайте також: Багатокультурність у межах однієї країни Африки вражає