* ESC - закрити вікно пошуку
аудіокниги
Обсяг продажів аудіокнижок у США сягнув $1 млрд
24.07.2019Новий річний звіт Асоціації видавців аудіокниг щодо обсягів продажів свідчить про те, що аудіокниги залишаються лідерами ринку завдяки зростанню кількості форматів, а також зростанню прослуховувань аудіокнижок в автомобілях. Головний редактор Publishing Perspectives Портер Андерсон розповідає про найголовніше зі звіту.
У річному звіті щодо кількості продажів аудіокниг у 2018 році, який оприлюднили 16-го липня, Американська асоціація видавців аудіокниг оголосила, що доходи від продажів у 2018 році зросли на 24,5% й загалом склали 940 мільйонів доларів США. Ці показники свідчать про зростання кількості проданих одиниць на 27,3%.
Аудіокниги, які можна завантажувати, давно належать до сектору видавничої галузі США, що повільно зростає. Прибутки від їхніх продажів зросли до двозначного числа протягом семи років.
Навіть більше, якщо ви досі користуєтесь CD-дисками й записами на касетах, саме час відмовитись від них і подивитися на схему: 91,4% доходів від аудіокниг у 2018 році, згідно зі звітами, були отримані від використання цифрових файлів.
Основні тези
Звіт створений незалежною дослідницькою організацією Management Practice і містить наступні найважливіші тези:
- Прибутки видавців у 2018 році склали загалом майже 1 мільярд доларів, на 24, 5% більше у порівнянні з 2017 роком;
- Обсяг продажів одиниць продукції зріс на 27.3% у порівнянні з 2017 роком;
- Аудіокниг слухають більше. За даними дослідження «Необмежене завантаження» від Edison Research and Triton Digital 2019 року, 50% американців віком від 12-ти років слухали аудіокниги. У 2018 році таких було 44%;
- Загальна кількість книг, опублікованих у 2018 році, становить 44,685 (зростання на 5,8% у порівнянні з 2017 роком) назв;
- Вік слухачів: 55% всіх слухачів аудіокниг молодші 45-ти років, а 51% постійних слухачів книг мають вік від 18-ти до 44-ти років;
- Час для прослуховування: 56% слухачів аудіокниг стверджують, що вони знаходять «новий» час для прослуховування аудіокниг, і, відповідно, мають змогу прослухати більше книг;
- Де слухають аудіокниги: 74% аудіокниг слухають в автомобілях, у порівнянні з 69% у 2018 році; дім – другий найпопулярніший варіант, у порівнянні з 71% у 2018 році, що збігається з поширенням автомобільних програвачів;
- «Розумні колонки» надають більше можливостей для поширення аудіокниг, оскільки їхня популярність серед споживачів США зросла удвічі – 42% слухачів аудіокниг віком від 18-ти років придбали «розумні колонки»;
- Подкасти: Більш ніж половина (55%) слухачів аудіокниг розповіли організаторам дослідження, що також слухали подкаст минулого місяця, що підтверджує стабільний історичний зв’язок між прослуховуванням подкастів і аудіокниг;
- Найпопулярніші жанри аудіокниг, які купували у 2018 році – художня література: детективи й трилери/гостросюжетна література, а також наукова фантастика/фентезі.
Механізм самопідсилення пропозиції та попиту
Мішель Кобб – виконавча директорка асоціації, а також видавчиня журналу AudioFile і директорка відділу аудіовидань LA Theatre Works, одного з найвідоміших професійних відділень Theater Communications Group’s, заснованого у 1974 році.
На запитання, як Кобб сприймає тренди, що простежуються в цьому звіті, вона розповіла про певне коло взаємодії комерції та літератури, в межах якого видавці постачають те, що потрібно споживачам, а споживачі натомість надають свою лояльність, і нові підходи та ідеї, які видавці втілюють на ринку аудіокниг, є частиною цієї взаємодії.
«Якщо ознайомитись з результатами дослідження споживання, яке було оприлюднене цього року, та беручи до уваги зростання обсягів прослуховування книг у Сполучених Штатах, — зазначає Кобб, — не дивно, що Асоціація видавців аудіокниг фіксує зростання продажів. Видавці продовжують створювати креативні аудіоформати – інноваційні аудіопродукти, збірки і продукти, які не є книгами, але є частиною їхніх пропозицій».
«Найважливіше те, що слухачам подобаються великі історії великих оповідачів, і видавці нашої асоціації продовжують створювати якісний продукт, який бажають отримати споживачі. Натомість ці споживачі приносять нам прибуток, слухаючи все більше аудіокниг і заохочуючи інших до прослуховування. Це коло захвату і зростання, до якого може приєднатися будь-хто», — говорить директорка асоціації.
Результати досліджень, які проводились протягом п’яти років, свідчать про більшу популярність художньої літератури у порівнянні з нон-фікшном.
Дані двадцяти видавців
Звичайно, тут необхідно брати до уваги контекст, оскільки цілком зрозумілий захват щодо зростання показників продажів аудіокниг.
Наприклад, з річного статистичного звіту Американської асоціації видавців аудіокниг за 2018 рік, нам відомо, що завантаження становило 13,7% продажів у мережах онлайн-продажу США. Серед форматів – комерційний друк (45,1%), електронні книги (24,5%) та навчальні матеріали (14,5%).
У звіті також відзначається постійне зростання обсягів продажів книг в аудіоформаті. Асоціація зазначає, що за минулі п’ять років доходи від завантаження аудіокниг зросли на вражаючі 181,8%.
Дослідження для нового звіту Асоціації провела компанія Management Practice весною цього року. Процитуємо прес-реліз Асоціації видавців аудіокниг, яка замовила цю роботу і зазначає, що дані отримані у співпраці з «Великою п’ятіркою» і провідним видавництвом аудіокниг Audible: «Метою дослідження було зібрати показники галузі, у тому числі валовий прибуток, обсяги продажів книг різних форматів і знижки каналів продажу. Це національне дослідження учасників Асоціації видавців аудіокниг, які видають аудіокниги. Двадцять учасників надали свої дані, у тому числі Audible Inc., Hachette Audio, HarperCollins, Macmillan, Penguin Random House та Simon & Schuster.»
Також варто зазначити, що цього року Асоціація змінила принципи звітування про обсяги ринку «з витрачених доларів споживачів на відповідні прибутки видавців, що точніше відповідає іншим статистичним звітам книжкової галузі».
Як відомо, в Україні запустили мобільний додаток АБУК для смартфонів і планшетів, у якому можна купити та слухати аудіоверсії книжок українських видавництв.
Раніше повідомлялося, що Згідно з дослідженням, яке провів Університетський коледж Лондона (University College London, UCL), прослуховування аудіокнижок провокує фізіологічні зміни, зокрема збільшення частоти серцевих скорочень і розповсюдження тепла по тілу.
Переклала Ольга Брагіна за матеріалами publishingperspectives.com
Матеріал вийшов за співпраці з порталом Publishing Perspectives.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості