гранти

Оголошені конкурсні програми УКФ 2020 року

04.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

1 листопада було оголошено про старт конкурсних програм Українського культурного фонду на 2020 рік. Про це повідомляється на сайті установи.

 

Цього разу УКФ оновив і збільшив кількість конкурсних програм. До тих, що діяли 2019 року, додалися програми, розроблені спільно з міжнародними партнерами: «Культура. Туризм. Регіони» ‒ з USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства); «Культура заради змін» у партнерстві з програмами підтримки “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді” Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).

 

Також у 2020 році УКФ впроваджуватиме нову програму «Культурні столиці України», спрямовану на промоцію та розвиток культури в рамках реформи децентралізації з урахуванням спроможності територіальної громади.

 

Відтак тепер проектні заявки можна подавати на такі конкурсні програми, що будуть реалізовуватися 2020 року:

 

  • «Аналітика культури»
  • «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти»
  • «Інноваційний культурний продукт»
  • «Інклюзивне мистецтво»
  • «Аудіовізуальне мистецтво»
  • «Знакові події»
  • «Мережі й аудиторії»
  • «Культурні столиці України»
  • «Культура. Туризм. Регіони»
  • «Культура заради змін».

 

Проектну заявку можна подавати у період з 01.11.2019 до 15.01.2020. Реалізація проекту буде здійснюватися з дати підписання грантової угоди, але не раніше 30.04.2020 до 30.10.2020. Фінансову звітність потрібно буде подати до 30.10.2020.

 

Також фонд розробив та впровадив деякі зміни у конкурсному відборі проектів 2020 року. Вони стосуються як структури програм, так і деяких процедур. Зокрема, подання проектної заявки повністю автоматизовано, аплікаційний пакет прийматиметься виключно в електронному форматі. Змінено методику експертного оцінювання. Відтепер експертів УКФ буде розподілено за програмами та вже потім – за секторами. Кожну заявку оцінюватиме п’ять експертів.

 

На численні прохання заявників, УКФ також скасував обмеження щодо кількості поданих проектів. З 1 листопада 2019 року один заявник може подати по одному проекту на всі програми УКФ. При цьому, проекти, що подаються від одного заявника на різні конкурсні програми повинні бути з різними назвами, цілями, завданнями, результатами та різними складами проектних команд. За умови перемоги кількох проектів від одного заявника, Фонд зможе підтримати лише два проекти, які набрали більшу кількість балів у порівнянні з іншими поданими проектами цього заявника.

 

Крім цього УКФ оновив: «Порядок проведення конкурсного відбору проектів», «Порядок здійснення контролю за виконанням суб’єктами, які отримують фінансування, зобов’язань перед Українським культурним фондом», «Порядок повідомлення про конфлікт інтересів, що виник під час проведення конкурсного відбору», «Положення про експертні ради Українського культурного погляду» та «Положення про Комісію з відбору експертів до експертних рад Українського культурного фонду».

 

Нагадаємо, що у травні 2019 року в УКФ запустив сайт з базою актуальних культурних проектів.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект