освіта у війну

Оголосили фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine 2024

03.09.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У День знань стали відомі імена десяти найкращих вчителів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організатор премії.

Цьогоріч свої заявки подали 1210 освітян, ще 2059 педагогів були номіновані батьками, учнями та колегами. Після незалежного оцінювання було обрано фіналістів, кожен з яких продовжує забезпечувати якісну освіту в умовах війни.

 

Зоя Литвин, очільниця «Освіторії», наголосила: «Кожен із цих десяти педагогів доводить, що якісна освіта для наших дітей має продовжуватися попри все. Навіть коли на перешкоді стають нечувані виклики. Саме такі люди формують нову реальність для нашої країни, даючи дітям упевненість у завтрашньому дні та можливість мріяти про велике!».

 

Фіналістами премії стали:

  1. Владислав Акименко — вчитель історії та географії у Лозівському ліцеї № 1 Харківської області. Він запровадив «Лозівську школу онлайн» і працював із дітьми, поверненими з депортації в РФ. Вчитель вірить у важливість вивчення історії через реальний досвід.
  2. Катерина Корзун — учителька української мови та літератури в Олексіївському ліцеї Дніпропетровської області. Вона застосовує інноваційні підходи, такі як використання штучного інтелекту та доповненої реальності, демонструючи, що діти з села заслуговують на найкраще.
  3. Олексій Качан — вчитель фізкультури початкових класів у Жмеринському ліцеї № 3 Вінницької області. Він застосовує технології едьютейменту та гейміфікації, адаптуючи програму до умов воєнного стану і допомагаючи дітям ВПО.
  4. Тетяна Ткач — вчителька англійської мови у Кагарлицькому ліцеї № 3 Київської області. Вона активно впроваджує рольові ігри та мозковий штурм, виграла грант на створення освітнього простору.
  5. Лариса Романишин — учителька хімії, фізики, біології у Сколівському закладі загальної середньої освіти № 2 ім. Стефанії Вітрук на Львівщині. Вона впровадила унікальний міждисциплінарний підхід і долучилася до волонтерського проєкту School to Go для українських дітей за кордоном.
  6. Леся Павлюк — вчителька початкових класів у Ліцеї № 7 Івано-Франківської міської ради. Вона працює з інклюзивними класами та активно розробляє нові методики, забезпечуючи комфортне навчання для кожного учня.
  7. Владислав Кронгауз — вчитель інтегрованих курсів історії у Харківському ліцеї № 3. Його учні показують чудові результати на інтелектуальних змаганнях, а сам Владислав організовує проєкти, що охоплюють сотні учнів.
  8. Ярослав Федько — вчитель фізики у навчально-виховному об’єднанні № 136 у Дніпрі. Він інтегрує наукові знання у викладання, використовуючи інноваційні методи, такі як гейміфікація і робототехніка.
  9. Ольга Ензельт — учителька алгебри та геометрії у Покровській загальноосвітній школі № 9 на Донеччині. Вона допомагає учням досягати успіху на олімпіадах і конкурсах, використовуючи історії успіху відомих людей як мотивацію.
  10. Олександр Думишинець — вчитель інформатики у Ліцеї міжнародних відносин № 51 у Києві. Він активно використовує сучасні технології на уроках, створюючи цифрові продукти та курси для вчителів.

 

Переможця, який отримає 1 мільйон гривень, оголосять 5 жовтня у Міжнародний день учителя. Крім того, оберуть найкращого педагога дошкілля та переможців в інших номінаціях, зокрема «Вибір серцем» від ведучої «1+1 Марафон» Наталії Мосейчук.

 

Global Teacher Prize — всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів. Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії. Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті.

 

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів-агентів освітніх змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Global Teacher Prize Ukraine ініціювала у 2017 році ГС «Освіторія», щоб не тільки відзначити досягнення вчителів щодо своїх учнів та щодо суспільства, а й підкреслити важливість педагогів в Україні та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти.

 

Премію організує «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та інших партнерів, включаючи ЮНІСЕФ. Група 1+1 media є генеральним медіапартнером, а Київстар ТБ та Громадське радіо забезпечують інформаційну підтримку.

 

Як повідомлялося, у 2023 році до десятки найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize вперше потрапив учасник з України.

 

Читайте також: Література за межами шкільних стін — від клубів до екскурсій

 

Чільне зображення: Освіторія