наглядова рада

Оголосили імена нових членів Наглядової ради УКФ

22.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Згідно з результатами голосування, новими членами Наглядової ради Українського культурного фонду (УКФ) стали Богдан Логвиненко, Володимир Воробей, Олександр Книга та Юрій Савчук. Про це повідомили на сайті міністерства культури України.

Українські заклади культури та громадські об’єднання голосували за двох кандидатів для входження до НР.

 

Членами ради стали:

 

  • від закладів культури:
    • Олександр Книга — директор і художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша (72 голоси);
    • Юрій Савчук  — директор Національного музею історії України у Другій світовій війні (67 голосів);

 

  • від громадських об’єднань:
    • Володимир Воробей  —  директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks (57 голосів);
    • Богдан Логвиненко — засновник медіа та ГО Ukraїner (56 голосів).

 

 

«Ми показали неабияку згуртованість, аби перемогти тих, хто хотів хакнути систему, але система дуже далека від ідеалу, тому залишаються й інші способи зловживань. Я раніше ніколи не чув, аби кандидати від демократичних сил знімалися усі і в декілька днів, аби встигнути до початку конкурсу. … Цей сигнал єднання від громадського сектору мав би бути добрим дороговказом для Президента та МКІП, які призначають 4-ох кандидатів не завести туди негідних людей. Але навіть якщо ми будемо в меншості — я докладу усіх можливих зусиль, аби питання конфлікту інтересів, прозорості процедур, зменшення впливовості Наглядової задля запобігання корупційних ризиків були вирішені якомога швидше», — прокоментував Богдан Логвиненко на своїй фейсбук-сторінці.

 

Він також додав, що наразі невідомо, який склад Наглядової ради буде остаточним: нині оголосили імена 4 з 9 членів (у дописі Богдан Логвиненко згадував про Володимира Воробея: «2 з 9 — це багато, але недостатньо для формування більшості та впровадження інституційних змін»).

 

 

Раніше Богдан Логвиненко детально писав про проблеми і явища, котрі він хотів би змінити в УКФ, а також про перелік кандидатів та чинних членів Наглядової ради.

 

Переможців офіційно затвердять 24 січня.

 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Наглядову раду Українського культурного фонду формують раз на три роки, вона складається з 9 членів: по 2 призначають президент та МКІП, ще по 2 представників обирають від закладів культури та громадських об’єднань через онлайн-голосування. Однією з важливих функцій НР є призначення виконавчого директора УКФ.  Термін контракту теперішнього директора Владислава Берковського спливає в червні 2024 року.

 

Читайте про повний перелік кандидатів до Наглядової ради.

 

Як відомо, у 2021 році виконавчим директором УКФ став Владислав Берковський, а виконувачем обов’язків голови Наглядової ради — Юрій Артеменко.

 

Того ж року експерти Українського культурного фонду та культурних інституцій звернулись з відкритими листами до президента України і уряду щодо роботи Наглядової ради фонду. У листах вимагали вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом. Відтак, голова Наглядової ради УКФ Лариса Мудрак склала повноваження.

 

Чільне зображення: колаж Читомо