Букерівська премія

Оголосили лавреата Букерівської премії 2022 року

18.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреатом Букерівської премії 2022 року став Шехан Карунатілака з книжкою The Seven Moons of Maali Almeida («Сім місяців Маалі Алмейди»). Про це йдеться на сайті премії. 

Шехан Карунатілака — один із найвидатніших авторів Шрі-Ланки. Окрім романів, він написав рок-пісні, сценарії та історії подорожей.

The Seven Moons of Maali Almeida — це другий роман автора. Події у ньому відбуваються на Шрі-Ланці, де триває громадянська війна. Головний герой — Маалі Алмейда, військовий фотограф, азартний гравець і прихований гей. Він прокидається мертвим, не маючи жодного поняття про те, як і чому його вбили. Маалі Алмейда бажає розкрити таємницю власного вбивства та вважає, що став мішенню за свої фотографії. У потойбічному світі йому дають сім місяців, щоб спробувати зв’язатися з чоловіком і жінкою, яких він любить найбільше, і привести їх до прихованого сховища фотографій.

 

Нагороду переможцю вручила королева-консорт Камілла.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) − одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії.

 

Усі автори, які увійшли у короткий список, отримають по 2500 фунтів стерлінгів та спеціальне видання своєї книжки. Переможця 2021 року оголосять 3 листопада на церемонії нагородження, він отримає 50 тисяч фунтів стерлінгів.

 

Нагадаємо, що до цьогорічного журі премій увійшли: історик Майя Джасаноф (голова), письменниця і редакторка Горація Гаррод, акторка Наташа МакЕлхоун; письменник і професор Чігізі Обіома, письменник і колишній архієпископ Роуен Вільямс.

 

Як відомо, що у 2022 році до короткого списку премії увійшли 6 авторів. Він включав авторів 5 національностей із 4 континентів, 3 незалежні видавництва, найкоротшу номіновану книжку, а також найстаршого автора, який коли-небудь номінувався. Переважна частина книжок заснована на реальних подіях.