* ESC - закрити вікно пошуку
конкурс
Оголосили перелік переможців конкурсу «Кримський інжир» 2024
30.08.2024Оголосили переможців п’ятого конкурсу «Кримський інжир / Qırım inciri» 2024 року, що покликаний поширювати літературу кримськотатарською і українською мовами про Крим. Про це повідомили під час церемонії вручення конкурсу.
У номінаціях перемогли:
- Проза українською мовою: Джан Гуль «Dağ çayı. Гірський чай»;
- Проза кримськотатарською мовою: Mustafa Kiyik «Bosağada beklerken»;
- Поезія українською мовою: Ада Єлагіна, добірка віршів «дай мені не прийти»;
- Поезія кримськотатарською мовою: Muhtar Muhtarov «Tınçlıq yoq»;
- Дитяча література: Аліє Кендже-Алі, добірка віршів;
- Переклад з української на кримськотатарську: Лейлек, Мамуре Чабанова, переклад твору Богдана Лепкого «З-під Полтави до Бендер»;
- Переклад із кримськотатарської на українську: Мустафа Османов, переклад твору Османа Османова «Зынджырлы медресенинъ сонъки баш мудерриси» («Останній баш-мудеріс Зинджирли медресе»);
- Есеїстика про Крим: Ділявер Зінедінов «Къырым, ве Къырымнынъ энъ аджайип адамларнынъ бириси акъкъында».
У спеціальній номінації «Слова свободи» перемогла правозахисниця і дружина політв’язня Сейрана Салієва Муміне Салієва. Також спеціальну нагороду «За внесок у розвиток кримськотатарської літератури» вручили кримськотатарському поету Певату Зеті.
Журі конкурсу «Кримський інжир»:
- Алім Алієв — журналіст, правозахисник, заступник генерального директора Українського інституту, засновник конкурсу й фестивалю «Кримський Інжир»;
- Іван Андрусяк — письменник, перекладач, критик;
- Катерина Калитко — письменниця, перекладачка, лауреатка Шевченківської премії з літератури;
- Андрій Курков — письменник, кіносценарист;
- Анастасія Левкова — письменниця, редакторка, координаторка конкурсу й фестивалю «Кримський Інжир»;
- Бекір Мамутов — кандидат філологічних наук, доцент, головний редактор газети «Къырым»;
- Майє Сафет — поетка, перекладачка, переможниця «Кримського Інжиру» 2017 року в номінації «Вірші кримськотатарською»;
- Джемілє Сулейманова — експертка з кримськотатарської літератури.
Цьогорічну Інжирну промову виголосив директор Інституту фронтиру й викладач Українського католицького університету Євген Глібовицький. Також після нагородження відбувся музичний перформанс від тріо Усеїна Бекірова і Сафіє Лентер-кизи. Ведучими на церемонії нагородження були журналістка, критикиня і культурна діячка Богдана Неборак і журналіст і продюсер кримського громадського медіа Cemaat Муслім Умєров.
Фіналістів оголошували запрошені гості: постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, український письменник Андрій Курков, українська співачка Джамала, українська поетеса і перекладачка Катерина Калитко, українська поетеса, дитяча письменниця і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, письменник і філософ Вахтанґ Кебуладзе, режисер, актор і військовослужбовець Ахтем Сеїтаблаєв, журналістка, культурна менеджерка і виконавча директорка українського ПЕН Тетяна Терен, журналіст і документаліст Акім Галімов, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.
Твори всіх фіналістів увійдуть у п’яту антологію конкурсу.
Письменницький конкурс «Кримський інжир» / «Qırım inciri» покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.
Цього року на конкурс подали 141 роботу українською і кримськотатарською мовами від 133 авторів і авторок.
Нагадаємо, що у 2020-му році переможцями конкурсу стали Ірина Звонок, Зекіє Ісмаілова, Олег Коцарев, Зульбіє Саттарова, Лілія Муратова, Тимур Куртумеров, Мамурє Чабанова, Інеса Доленник, Сервер Мустафаєв, Вадим Сірук, Уріє Едемова. У 2021-му році перемогли Ігор Даровський, Наріман Джелял, Юлія Ілюха, Олена Макарчук та інші.
Читайте також про переможців 2022 року.
Чільне зображення: фейсбук-сторінка конкурсу
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості