правопис

Окружний адмінсуд Києва скасував постанову про нову редакцію правопису

28.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів, якою було схвалено нову редакцію «Українського правопису». Про це повідомив адвокат Дмитро Ільченко та проєкт Prosud у Facebook.

Як зазначається у повідомленні проєкту Prosud, який здійснює моніторинг судової діяльності в Україні, позивачами виступили учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець.

 

Повідомляється, що колегія суддів, яка ухвалила рішення щодо правопису, складається з Наталії Клименчук, Ігоря Іщука та Юлії Шрамко.

 

«Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував постанову КМУ про так званий «новий правопис». Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують «павзу», «Атени», проєкт та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Нагадую, що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів», – зазначає Ільченко.

 

Разом з тим він зазначив, що під час розгляду з’ясувалося, що мовна комісія мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом.

 

Як відомо, Кабінет міністрів схвалив нову редакцію правопису 22 травня 2019 року. Вона набула чинності 3 червня того року. Ільченко подавав позов на це рішення 5 червня 2019 року з ініціативи школярки Юлії Пиргас.

 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект нової редакції Українського правопису, яке тривало до 15 вересня.

 

Раніше повідомлялося, що член Української національної комісії з питань правопису Богдан Ажнюк та співголова комісії Максим Стріха розповіли про зміни, які передбачає нова редакція українського правопису.

 

Читайте також: Аналізуємо новий «проєкт» правопису: від «скрипниківки» до новацій

 

Джерело: УП, Prosud