Міносвіти

Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня через плагіат

30.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня кандидата наук. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Лісового, уряд уже затвердив механізм добровільної відмови від наукового ступеня. «На собі, власне, першим і випробовував механізм відмови. Написав відповідну заяву і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся», — написав міністр.

 

Імовірно, причиною відмови від ступеня стало недотримання академічної доброчесності в дисертації. Раніше на фейсбук-сторінці «Українського руху пацифістів» оприлюднили аналіз автореферату дисертації Лісового «Соціокультурна самоідентифікація особистості», оприлюдненого у 2012 році. У тексті є запозичення без посилань з ознаками копіювання окремих словосполучень з автореферату іншої дисертації (Арабчук Я.І. «Основні чинники соціалізації особистості в полікультурному середовищі», 2011).

 

Водночас міністр причину добровільної відмови від наукового ступеня не вказав.

 

 

Він додав, що наступним кроком у становленні нової культури академічної доброчесності має стати відповідний закон, який наразі перебуває на доопрацюванні.

 

Нагадаємо, про призначення Оксена Лісового на посаду міністра освіти й науки стало відомо 18 березня 2023 року. Напередодні оголосили про відставку попереднього міністра освіти Сергія Шкарлета.

 

Чільне фото: Євген Бородавко/Освіторія