інфраструктура

Окупанти пошкодили понад 1189 об’єктів культурної інфраструктури — Мінкульт

06.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Внаслідок російської агресії в Україні постраждали 1189 об’єктів культурної інфраструктури. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

445 об’єктів культури повністю зруйнувала росія.

 

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Київській, Харківській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській та Херсонській областях.

 

У Мінкульті зазначають, що найбільших пошкоджень зазнали клубні заклади. Це 47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

 

Загалом збитків зазнали:

 

  • клубні заклади – 563 од. (зруйновано – 222 од.; пошкоджено – 341 од.), з яких більшість припадає на Донецьку (24%), Харківську (14%) та Київську (10%) обл.;

 

  • бібліотеки – 453 од. (зруйновано – 155 од.; пошкоджено – 298 од.), з яких більшість припадає на Донецьку (27%), Київську (17%) та Миколаївську (13%) обл.;

 

  • музеї та галереї – 63 од. (зруйновано – 22 од.; пошкоджено – 41 од.;), з яких більшість припадає на Донецьку (37%) та Харківську (11%) обл.;

 

  • театри та філармонії – 18 од. (зруйновано – 9 од.; пошкоджено – 9 од.) у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Харківській обл. та м. Києві;

 

  • заклади мистецької освіти – 92 од. (зруйновано – 38 од.; пошкоджено – 54 од.), з яких більшість припадає на Донецьку (30%) та Харківську (14%) обл.

 

Наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Через це неможливо порахувати точну кількість об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

 

Як відомо, збитки, завдані культурним об’єктам російськими військовими, досягли $272 млн. Мінкульт оголосило збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини.