гуманітарна катастрофа

Окупанти знищили найбільше культурних об’єктів на Харківщині та Донеччині

22.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні зафіксували 353 злочини росіян проти культурної спадщини, пошкоджені та зруйновані 116 об’єктів. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй фейсбук-сторінці.

 

94 злочини проти культурної спадщини російська армія вчинила  на Харківщині (78 у Харкові та передмісті), 72 — на Донеччині (зокрема 52 в Маріуполі),  65 — на Київщині (5 у Києві), 37 — на Чернігівщині, 24 — на Луганщині, 26 — на Сумщині, 8 — на Запоріжжі, 6 — на Житомирщині, 5 — на Херсонщині. В цілому постраждали 13 областей та Київ.

 

Російська армія завдала шкоди чи знищила 66 будинків культури, театрів, бібліотек та об’єктів історичної забудови. 

 

Крім того, обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Від рук окупантів пошкоджені чи знищені 130 релігійних споруд, серед яких 49 — пам’ятки історії, архітектури та містобудування.  

 

 

Ткаченко також зазначив, що Мінкульт працює з міжнародними партнерами над планом відновлення культурного спадку України.

 

«Не втомлююсь повторювати, що руйнування культурної спадщини — це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. За такі дії передбачено сувору відповідальність», — наголосив він. 

 

Як повідомлялося, станом на 5 травня 2022 року задокументували понад 300 злочинів росіян проти культурної спадщини. Мінкульт збирає інформацію про пошкоджені культурні пам’ятки.  

 

Як відомо, Читомо зібрали список культурних пам’яток, які зазнали знищення через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

 

Чільне фото: The Sun