* ESC - закрити вікно пошуку
Болонський книжковий ярмарок
5 українців відібрали до коротких списків The Illustrators Exhibition у Болоньї
14.01.2023Болонський дитячий книжковий ярмарок оголосив короткі списки ілюстраторів, що змагатимуться за право виставити свої роботи на щорічній виставці The Illustrators Exhibition. Про це йдеться на сайті BCBF.
Цьогоріч організатори отримали 4345 заявок з 91 країни чи краю, проте до коротких списків потрапили 315 ілюстраторів. Серед них – п’ять українських ілюстраторів та ілюстраторок: Оксана Драчковська, співкуратор клубу ілюстраторів Pictoric Олег Грищенко, Олеся Секереш, Юлія Тверітіна, Олександр Шатохін. Ця виставка стане 57-ою в історії ярмарку.
Короткий список конкурсу визначає не лише тих ілюстраторів, чиї роботи можуть бути представлені на виставці, але й сприяє зростанню видимості на ринку. «Я беру участь у цьому конкурсі не тому, що хочу постійно вигравати», – зазначає Оксана Драчковська, що вже третій рік поспіль потрапляє до короткого списку. — «Просто коли багато працюєш – класно це показувати і бачити, як на це реагують інші. А коли виграєш, чи потрапляєш у фінал, то маєш орієнтир, що ідеш у правильному напрямку, ти на правильному шляху. Після першої Болоньї у мене дуже змінилося відчуття як ілюстраторки на ринку, до мене почали звертатися замовники, які до того не зверталися. Конкурси – це дуже суб’єктивно, але це надає більше впевненості».
Конкурсні роботи Оксани Драчковської з книжки-картинки «Missing jar» (видавництво Alia – عالية, Egypt, Cairo)
Єгипетське видавництво, що видало цю книжку, звернулося до Оксани після її онлайн-участі у Франкфуртському книжковому ярмарку, організованому Українським інститутом книги у 2020 році, у розпал пандемії.
«Я починала її малювати в січні 22 року. Дуже довго шукала концепт, мені сподобався текст, і хотілося зробити її по-особливому. Домальовувала я її вже не в Україні — це були дуже страшні дні, перші дні війни. Я зробила її такою кольоровою, бо для мене це було спасіння. Відкривала свій айпад і стрибала в ті кольори і фактури, забуваючи про цю реальність. Напевне, тому вона вийшла такою емоційною», — зазначає Оксана.
Конкурсна робота Олесі Секереш
Окрім того, після визначення експонентів протягом двох років після ярмарку їхні роботи демонструватимуться на виставках в усьому світі, а також вийдуть у каталозі The 2023 Illustrators Annual. Він вийде англійською, італійською та японською мовами у видавництві Corraini. Ілюстрація з обкладинки цьогорічного каталогу належить південнокорейській ілюстраторці Сьюзі Лі, що стала переможницею минулорічної Премії Андерсена.
Конкурсна робота Олександра Шатохіна
«Для мене потрапляння у фіналісти болонського конкурсу це певна мрія чи може точніше сказати мета яку мені, як ілюстратору, який професійно займається дитячою ілюстрацією, хотілося досягти. Для мене то важливо, як певна мотивація, момент натхнення та точка відліку рухатись далі, робити більше, розвиватись», — розповів ілюстратор Олександр Шатохін ексклюзивно для Читомо.
Конкурсна робота Олександра Шатохіна
Шатохін поділився, що на конкурс відправляв роботи зі своєї тихої книжки або книжки без слів Last leaf.
Що відбувається з Премією зараз читайте в розслідуванні
Найбільшої представленості у коротких списках здобули ілюстратори з Італії (34), Південної Кореї (29) та росії (25). Цьогоріч також досить широко були представлені роботи з Великої Британії, а також відчутною стане присутність робіт дев’яти фіналістів та фіналісток з Ірану.
Читайте також: Шість українських ілюстраторів у коротких списках Болоньї 2022
Кількість художників, що хочуть брати участь у The Illustrators Exhibition з року в рік зростає. Зокрема цьогоріч – на 10 %, а з 2021 року кількість заявників збільшилася більш як на чверть.
Нагадаємо, що Болонська виставка ілюстраторів проходить щороку, починаючи з 1967-го. Мета цього конкурсу — демонстрація останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія), який є провідним ярмарком дитячих книжок у світі. Цьогоріч ярмарок відбудеться у «ювілейному» форматі й стане 60-тим.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості