Календар подій

Покажуть фільм «Земля» (1930) в музичному супроводі Мар’яни Садовської

В Музеї кіно Довженко-Центру відбудеться показ легендарного фільму режисера Олександра Довженка «Земля» (1930) із живим музичним супроводом української зірки з Німеччини Мар’яни Садовської.

«Земля» — найвідоміший український фільм ХХ століття, визнаний шедевр світового кіномистецтва. Він став останньою стрічкою, створеною на базі ВУФКУ найвпливовішим українським режисером радянської доби — Олександром Довженком. 8 квітня 1930 року «Земля» виходить на київські екрани, а вже за дев’ять днів, після розгромного фейлетону придворного поета Сталіна Дем’яна Бєдного, фільм знімають з показів. Стрічку було перевідкрито лише по смерті режисера, і відтоді вона зажила світової слави.

 

У 2017 р. Мар’яна Садовська на фестивалі «Un-Week-End-à-l’Est» в Парижі презентувала свій саундтрек до фільму «Земля», який у Києві прозвучить уперше саме у Довженко-Центрі.

 

Мар’яна Садовська — українська співачка, театральна актриса, фольклористка та композиторка, живе та працює в Німеччині. Активно гастролює світом, брала участь у провідних музичних фестивалях у Японії, Америці, Бразилії, Європі та Україні. Лауреатка численних міжнародних премій, авторка восьми альбомів, учасниця міжнародних проєктів Yara Arts Group та Borderland. Критики називають Мар’яну Садовську «українською Бйорк» за вдале поєднання автентичного пісенного матеріалу з його театралізованою інтерпретацією, фолку з авангардом. А New York Times, вражений потужністю вокалу та голосовим діапазоном, порівняв її з легендою американської інді-сцени PJ Harvey.

 

Музичний кіноперформанс відбувається в рамках паралельної програми проєкту Музей кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found.

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект