втрати-2023

Пішов з життя дитячий письменник Юрій Нікітінський

28.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 53-му році життя помер дитячий письменник і сценарист Юрій Нікітінський. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив простір дитячої книжки «БараБука».

«Юрій писав дотепно і сміливо, часом пробував жартувати на межі дозволеного, він не боявся експериментувати у письмі й таким чином створив найсмішніші свої книжки. В останні роки в різних видавництвах вийшли чудові українськомовні книжки Нікітінського», — зазначили в «БараБуці».

 

Юрій Нікітінський — журналіст, дитячий письменник, автор російськомовних і українськомовних творів для дітей, автор книжок «Вовчик, який осідлав бомбу», «Міцна дружба Дімона», «Апокаліпсис: 40 правил виживання» та інших.

 

Народився 1970 року в Ашгабаді (Туркменістан), від 1984-го мешкав у Києві. Друкувався з 1990 року. Працював у дитячій періодиці, зокрема редактором відділу молодіжних проблем у журналі «Однокласник». Видавав книжки в Україні та росії, брав участь у створенні дитячих телепередач.

 

Неодноразовий призер і дипломант літературних премій і конкурсів, зокрема Всеукраїнського конкурсу на найкращий твір для дітей «Корнейчуковська премія» та інших.

 

Нагадаємо, 2019 року книжка «Вовчик, який осідлав бомбу», автором якої є Юрій Нікітінський, увійшла до 30 найкращих дитячих, підліткових та родинних видань 2019 року за версією «БараБуки», а книжка «Апокаліпсис: 40 правил виживання» — серед переможців цього рейтингу 2021 року.

 

Читайте також: «Вовчик, який осідлав бомбу»: дві дитячі повісті про невигадану війну

 

Чільне фото: Дмитро Вага