міжнародна підтримка

Після 24-го лютого за кордоном діють понад 320 нових українських книжкових осередків — опитування

08.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За кордоном загалом функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів та ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалації російсько-української війни в лютому 2022 року. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.

Близько 85 % з опитаних українських книжкових полиць були створені після 24 лютого 2022 року. Понад 14,3 % існували до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Приблизно однакова кількість українських книжкових полиць, що існували до 24 лютого 2022 року, були створені при бібліотеках (36 %) та при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках (36 %). Ще 18 % були засновані при освітніх закладах і просторах.

 

 

Переважна більшість опитаних українських книжкових полиць (70 %) існують при бібліотеках. Понад 9 % розташовані при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках. 7,8 % — при освітніх закладах і просторах. Близько 4 % полиць створені при інформаційних просторах, центрах для біжен_ок та переміщених людей. Інші 6,5 % розподілені між посольствами, видавничими будинками, книгарнями і закладами культури.

 

Опитування провели спільно з Українським літературним центром за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut

 

Читайте повні результати: Як створюються, діють і об’єднують читачів українські книжкові полиці за кордоном – опитування

 

Чільне фото: odessa-journal.com